Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 6629
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Remont mostu w Gryfowie zakończony

Niedziela, 12 września 2010, 9:18
Aktualizacja: 9:18
Autor: Angela
REGION: Remont mostu w Gryfowie zakończony
Fot. DSDiK
W mijającym tygodniu zakończył się remont mostu na Kwisie w Gryfowie Śląskim, będący częścią drogi wojewódzkiej nr 360. Trzeci etap prac trwał od maja br., a ich koszt to 1,4 mln zł.

Mowa o moście przy ulicy Lubańskiej w Gryfowie Śląskim, gdzie od strony centrum miasta wyremontowano przyczółek mostu wraz ze znajdującą się tam komorą, wymieniono krawężniki, podbudowę i nawierzchnię jezdni. Po obu stronach modernizowanej części mostu położono nowe chodniki i zamontowano nowe stalowe balustrady. Wymianie i naprawie uległo również 147 m sześciennych kamiennego muru oporowego.

Wykonawcą remontu była firma INTOP sp. z o.o. ze Szczecina. W ubiegłym roku, podczas pierwszego i drugiego etapu prac, wyremontowano m.in. płytę nośną, ustawiono nowe balustrady i wykonano tzw. czyszczenie strumieniowe podpór i przęseł kamiennych mostu. Od września minionego roku, kiedy most nad Kwisą został zamknięty, mieszkańcom Wieży, Złotego Potoku i Złotnik za drogę dojazdową do Gryfowa Śląskiego służył zbudowany przez żołnierzy z Głogowa, tymczasowy most stalowy.

Całość prac pochłonęła łącznie 3 mln zł. Środki na modernizację mostu w Gryfowie Śląskich pochodziły z budżetu województwa dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1401
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group