Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2699
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Remont już blisko

Środa, 17 kwietnia 2019, 7:25
Aktualizacja: Piątek, 19 kwietnia 2019, 6:33
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Remont już blisko
Fot. WAC
Starostwo Powiatowe rozstrzygnęło wczoraj (16.04) przetarg na wykonawcę przebudowy ponad 3–kilometrowego odcinka drogi powiatowej Janowice Wielkie – Radomierz.

Przetarg ogłoszony przez samorząd powiatu cieszył się sporym zainteresowaniem. W terminie wpłynęło siedem ofert, z których najkorzystniejszą złożyło Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Swoją pracę jeleniogórska firma wyceniła na 4 miliony 554 tysiące złotych. Wybrany wykonawca zobowiązał się zakończyć realizację inwestycji do 6 września.

Teraz uczestnicy postępowania mają czas na złożenie ewentualnych odwołań. Jeśli ich nie będzie, starostwo podpisze umowę z wybraną firmą. Prace mogą ruszyć za około miesiąc

Na przebudowę drogi Janowice Wielkie - Radomierz starostwo powiatowe otrzymało dotację w wysokości ponad 4,8 miliona złotych ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Na mocy porozumienia, podpisanego przez Starostę Jeleniogórskiego oraz Wójta Gminy Janowice Wielkie, z kasy gminy na ten cel zostanie przeznaczone dodatkowo 520 tysięcy złotych. Zakres prac jest bardzo szeroki, bo obejmuje: remont nawierzchni i konstrukcji jezdni, poboczy, chodników, odwodnienia, obiektów inżynierskich, urządzeń bezpieczeństwa ruchu i oznakowania.

Twoja reakcja na artykuł?

23
70%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
8
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group