Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 8244
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Remont JCK przy Bankowej: porażka na starcie

Czwartek, 19 marca 2009, 7:41
Aktualizacja: Piątek, 20 marca 2009, 8:42
Autor: Mar/tejo
JELENIA GÓRA: Remont JCK przy Bankowej: porażka na starcie
Aby upiększyć szpetną fasadę JCK, trzeba będzie wieszać banery reklamowe, jak ten, w który opakowano budynek jesienią ubiegłego roku.
Fot. TEJO
Widzowie, którzy narzekają na kurz, zniszczone i niewygodne fotele oraz zaduch w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury, na razie muszą zapomnieć o modernizacji obiektu. Miasto nie dostanie na to oczekiwanych pieniędzy z funduszy unijnych.

To jeden z większych projektów, jaki miał być w tym roku realizowany z unijnych pieniędzy. Budowa euroregionalnego centrum szkoleniowo- kulturalnego w budynku Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ulicy Bankowej miała pochłonąć fortunę. Projekt został odrzucony przez komitet sterujący programu Polska-Czechy.

– Rzeczywiście, nie możemy aplikować do programu Polska-Czechy z powodu limitu finansowego. Program obsługuje projekty o wartości do 300 tysięcy euro, tymczasem nasz wart jest 10 milionów złotych – wyjaśnia naczelnik wydziału funduszy europejskich, Jadwiga Osińska.

W dodatku miasto nie znalazło po czeskiej stronie odpowiedniego partnera, który by wydał podobną kwotę. Dlatego wniosek został wycofany, a dyrekcja JCK już znalazła w Saksonii partnera do wniosku Polska-Saksonia. Jak się dowiedzieliśmy, pieniędzy, o które można się starać, jest znacznie mniej: około dwóch milionów. Na pewno nie pozwoli to na realizację ambitnego projektu krakowskiego architekta Tomasza Fudali z firmy Architektura&Consulting.

Projekt zakładał rewolucyjne zmiany w fasadzie gmachu. Sala widowiskowa miała być przesunięta na swojej osi w tył budynku po poszerzeniu go od strony podwórka. Dzięki temu na frontowej ścianie byłaby możliwość uzyskania przeszklonej powierzchni, która „napełniłaby” wnętrze światłem.
Sala miała być wyposażona w wygodne siedziska i najnowocześniejsze urządzenia audiowizualne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group