Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 5523
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Remont Drzymały – będą zmiany w organizacji ruchu

Środa, 26 lutego 2020, 10:43
Aktualizacja: 10:50
Autor: UM Jelenia Góra
Jelenia Góra: Remont Drzymały – będą zmiany w organizacji ruchu
Fot. Archiwum
Rzadko się zdarza, że remont krótkiego odcinka ulicy powoduje rewolucję w organizacji ruchu na znacznym obszarze miasta, a tak będzie przy okazji remontu ulicy Drzymały w Jeleniej Górze.

To tylko kilkaset metrów jezdni, ale oznacza to konieczność „przełożenia” ok. 200 kursów autobusów MZK z linii najbardziej obciążonych, w tym jednej z najpopularniejszych – linii nr 7, ale też 10, 21, 22 i nocnej. Inna będzie lokalizacja przystanków, zajdzie konieczność usunięcia niektórych elementów infrastruktury drogowej na ulicach sąsiednich, którymi pojadą autobusy (m.in. progów zwalniających na jezdni ul. Kilińskiego) i wielu innych działań.

Czasu na remont nie jest dużo – powiedział prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. – W końcu stycznia został podpisana umową z wykonawcą, z której wynika, że remont powinien być zakończony przed wakacjami, (termin umowny – 17.06.), więc wykonawca będzie chciał mieć szybko przekazany plac budowy. Jutro (27.02.) planujemy jedno z ostatnich spotkań organizacyjnych i możliwie szybkie wdrożenie zmian w organizacji ruchu.

O zmianach szczegółowo Miasto poinformuje, gdy zapadną ostateczne decyzje. Wiadomo, że w pierwszym etapie zostanie wyłączony z ruchu obszar w rejonie wiaduktu kolejowego, co oznacza w praktyce odcięcie ul. Osiedle Robotnicze do Drzymały. Autobusy miejskie MZK będą więc najpewniej jeździć Mostową i Jana Pawła, inne – Kilińskiego i Kubsza. Będzie też informacja, gdzie staną tymczasowe przystanki zastępcze MZK.

Twoja reakcja na artykuł?

35
64%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
5%
Nudzi
2
4%
Smuci
4
7%
Złości
11
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
973
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group