Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 7225
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: REKSIO w „Muflonie” bawi dzieci i dorosłych

Poniedziałek, 4 marca 2013, 13:45
Aktualizacja: 14:07
Autor: mestra
Jelenia Góra: REKSIO w „Muflonie” bawi dzieci i dorosłych
Fot. mestra
„Co to jest sztuka?” Na to pytanie próbowały odpowiedzieć dzieci podczas niedzielnego spotkania z „REKSIEM” na „Poranku Rodzinnym”, zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze.

W niedzielę (3 marca 2013 roku) do sali widowiskowej MDK „Muflon” przybyli rodzice z dziećmi, by uczestniczyć w warsztatach bajkowo-plastycznych w ramach projektu: „Poranki Rodzinne czyli coś dla DUŻYCH i MAŁYCH”. Tym razem najmłodsi i ich opiekunowie mogli nacieszyć się barwnymi przygodami „Reksia”. Bohater popularnej kreskówki uczy i bawi od lat. Nic więc dziwnego, że frekwencja dopisała i przybyło ponad sto osób.

Oprócz prezentacji przygód sympatycznego psa, dzieci mogły wyrazić się plastycznie, stemplując papierowy, kilkumetrowy wizerunek Reksia, czy bawiąc się kolorowankami. Także rodzice wykazywali zdolności artystyczne, m.in. portretując swoje dzieci. W czasie zajęć plastycznych prowadząca zadawała pytanie dzieciom i rodzicom: „Co to jest sztuka?” Dla starszych sztuka okazała się być czymś „pięknym i wzniosłym”, odpowiedzi dzieci były jak zwykle nieprzewidywalne i zaskakujące.

W ramach warsztatów artystycznych instruktorka zajęć plastycznych i ceramicznych w MDK „Muflon” zaprezentowała przybory niezbędne każdemu malarzowi, m.in. sztalugę, paletę, farby, płótno, itp.
Podczas imprezy kręcony był reportaż, który zostanie zaprezentowany już 17. marca br. o godz. 12.00 na „Poranku Rodzinnym” z „Bolkiem i Lolkiem”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
139
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
40%
Nie najlepiej
14%
Wciąż fatalnie
20%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group