Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 9247
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rekrodowa edycja Górala

Niedziela, 26 maja 2019, 8:57
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 maja 2019, 6:12
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rekrodowa edycja Górala
Fot. Przemek Kaczałko
Szkoła Podstawowa Nr 3 wraz z Uczniowskim Klubem Sportowym "Kopernikus" po raz ósmy zorganizowały wyścig kolarski dla małych i dużych pod hasłem "Góral 2019". W tym roku zarejestrowało się niemal 200 uczestników, co jest rekordową frekwencją.
To wspaniała rodzinna zabawa - uczestniczą dzieci, rodzice, babcie, dziadkowie. Chodzi nam o scalenie środowiska i propagowanie aktywnego trybu życia - powiedziała Dorota Binkowska, dyrektorka Szkoły Podstawowej Nr 3.

W tym roku impreza pojawiła się w nowej lokalizacji. Z uwagi na zabudowanie terenów przy ul. PCK w Cieplicach, które niegdyś służyły jako trasy wyścigu - w ubiegłym roku zawodnicy startowali na stadionie przy ul. Lubańskiej (obecnie w remoncie), a w tym roku młodzi i dorośli mieli okazję skorzystać z doskonałych terenów Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie.

Organizatorzy nie kryją, że wzorem dla młodych sportowców jest Maja Włoszczowska, która w miarę możliwości odwiedza ich szkołę i po raz kolejny objęła "Górala" honorowym patronatem.

Myślę, że jest osobą, która może stanowić wzorzec - jest nie tylko wspaniałą wicemistrzynią olimpijską, mistrzynią świata, ale też znakomitą matematyczką, więc pokazuje, że naukę można połączyć ze sportem - podkreśliła D. Binkowska.

Dzięki wsparciu sponsorów każdy uczestnik otrzymał pamiątki, ale były też dwie nagrody główne - rower górski oraz tygodniowy pobyt nad morzem dla 4 osób.

Zawody odbyły się miłej, rodzinnej atmosferze, w duchu fair-play.

Twoja reakcja na artykuł?

9
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group