Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 3810
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Rekreacyjnie przebiegli Ledwie Dychę

Poniedziałek, 31 października 2016, 12:11
Aktualizacja: Wtorek, 1 listopada 2016, 8:43
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Rekreacyjnie przebiegli Ledwie Dychę
Fot. Tomasz Raczyński
Już 12 listopada czwarta edycja Ledwie Dychy, czyli trudnego biegu ze startem i metą na Górze Szybowcowej. Zmęczenie wynagradzają piękne widoki, co ściąga coraz większe rzesze miłośników aktywnego trybu życia. W niedzielę (30.10) odbył się rekonesans trasy, na który tradycyjnie zjechała liczna grupa Strzegomskiej Dwunastki – organizatora imprezy.

Jesienna edycja RuneXTreme Ledwie Dycha bije dotychczasowe rekordy pod względem frekwencji. - Jestem niesamowicie zaskoczony tym, co się wydarzyło przy czwartej edycji – przyznał Edward Fedyczkowski, organizator zawodów. Do tej pory ustalony był limit 200 zawodników – w maju 2015 r. było 122 biegaczy, w listopadzie 2015 – 144, w maju br. - 141, a na najbliższą edycję już zarejestrowano 210 osób i są jeszcze chętni. - Czynimy starania, żeby ewentualnie zwiększyć tę pulę, ale nie jest to łatwe ze względów logistycznych i bezpieczeństwa – powiedział organizator.

Główny prym na liście startowej wiodą biegacze Strzegomskiej Dwunastki oraz Żary Runners Team. Nie zabraknie też ekipy Biegam Dla Zdrowia Jelenia Góra i przedstawicieli wielu innych klubów, a o coraz większej randze zawodów może świadczyć udział zwycięzcy Maratonu Karkonoskiego z 2014 roku Macieja Dawidziuka. - Czynię starania, aby na starcie pojawił się m.in. ubiegłoroczny zwycięzca jesiennej edycji Paweł Brydl z Czech, który mocno rywalizował z Piotrem Hollym z Wałbrzycha. Prowadzę rozmowy z nimi, aby się pojawili - powiedział Edward Fedyczkowski, dyrektor sportowy RXT Ledwie Dycha.

Organizatorzy nawiązują ściślejszą współpracę z Aeroklubem Jeleniogórskim, dzięki temu będą mogli zagospodarować na czas zawodów hangar na Górze Szybowcowej - na przebieralnię. Od tej edycji, po raz pierwszy będą też nagrody pieniężne. Pierwsza trójka wśród mężczyzn i kobiet dostanie po 200, 150 i 100 zł.

- Nie jesteśmy tak dofinansowani jak organizatorzy dużych biegów, więc nie możemy zaproponować nagród rzędu kilku tysięcy złotych – powiedział E. Fedyczkowski. Do tej pory nagrodami były produkty marki Stoor przekazane przez Krzysztofa Majkę, współorganizatora Ledwie Dychy.

Uczestnicy niedzielnego treningu podkreślali jak piękne widoki towarzyszą im przez całą trasę, wiodącą m.in. przez górę Stromiec. Niezwykle trudny jest ostatni odcinek, czyli podbieg od strony południowej na Górę Szybowcową, który to większość biegaczy pokonuje idąc, a tylko nieliczni są w stanie wbiec na metę.

Zawody odbędą się 12 listopada o godz. 12:00. Organizatorzy zapraszają również do kibicowania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group