Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2554
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rekordy w pogotowiu ratunkowym

Sobota, 2 stycznia 2010, 12:01
Aktualizacja: 12:11
Autor: Angela
W noc sylwestrową i nowy rok pogotowie ratunkowe odnotowało rekordową liczbę zdarzeń – około stu wyjazdów. Obyło się bez poparzeń od fajerwerków i petard, które w sylwestra zastąpiły urazy wynikające z bójek i uszkodzenia kończyn. Wezwania dotyczyły też bólów klatki piersiowej i duszności. Pierwszy dzień nowego roku przyniósł dodatkowo bóle brzucha i zasłabnięcia.

W sylwestrową noc czyli od północy do godziny siódmej rano jeleniogórskie pogotowie ratunkowe wyjeżdżało do 48 zdarzeń. W ciągu godziny pracownicy pogotowia musieli pomóc średnio sześciu osobom. W ciągu ostatniej doby natomiast liczba wyjazdów wzrosła do stu interwencji.

- Jest to ogromna liczba zdarzeń. W noc sylwestrową dominowały urazy kończyn, urazy odniesione w skutej pobicia oraz bóle w klatce piersiowej i duszności – mówi Robert Pietryszyn, przełożony pielęgniarek Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze. W pierwszy dzień nowego roku dodatkowo pojawiły się bóle brzucha, zasłabnięcia czy dolegliwości związane z nadciśnieniem tętniczym. Nie odnotowaliśmy żadnych poparzeń fajerwerkami czy petardami.

Jak mówią lekarze, za dużą liczbę wezwań do urazów kończyn po części odpowiedzialna jest pogoda. Sylwestrowa noc była wyjątkowo obfita w opady deszczu i mżawki, które następnie zmroziła niska temperatura powietrza. Na chodnikach i drogach pojawiła się „ślizgawka”. Na bóle w klatce piersiowej i dolegliwości krążeniowe natomiast najbardziej uskarżały się osoby starsze. Agresja z kolei „włączała się” mieszkańcom najczęściej po alkoholu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group