Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4532
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Rekordowy rok Kolei Dolnośląskich

Piątek, 24 stycznia 2020, 11:03
Aktualizacja: Sobota, 25 stycznia 2020, 7:04
Autor: WAC
Region: Rekordowy rok Kolei Dolnośląskich
Fot. Koleje Dolnośląskie
Rekordowy pod względem liczby przewiezionych pasażerów był 2019 rok dla Kolei Dolnośląskich. W minionych dwunastu miesiącach KD przewiozły blisko 14,1 milionów pasażerów – o 2,4 mln więcej niż rok wcześniej. To głównie efekt uruchomienia przez regionalnego przewoźnika kolejowego nowych połączeń.

Tylko w 2019 roku Koleje Dolnośląskie uruchomiły cztery nowe połączenia. W marcu pociągi spółki zaczęły kursować do Krotoszyna przez Milicz. W czerwcu uruchomione zostały połączenia do Lubina, natomiast wraz z grudniowym rozkładem jazdy pasażerowie mogli skorzystać z bezpośrednich pociągów do Bielawy i Głogowa. Dzięki temu ostatniemu kierunkowi, po niemal 15 latach, połączone koleją pasażerską zostało całe Zagłębie Miedziowe, druga największa aglomeracja Dolnego Śląska. Uruchomienie nowych połączeń pozwoliło na dostęp do transportu kolejowego 300 tysiącom mieszkańców województwa dolnośląskiego.

Wiedzieliśmy, że dzięki uruchomieniu nowych połączeń to będzie rekordowy rok – mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich. – 20-procentowy wzrost cieszy, ale nie udałoby się osiągnąć tego sukcesu bez ciężkiej pracy wszystkich pracowników Kolei Dolnośląskich. Tak dobre wyniki nie byłyby też możliwe, gdyby nie doskonała współpraca z samorządem województwa dolnośląskiego, który przejmuje i remontuje kolejne linie kolejowe. Tak było m.in. w przypadku połączenia do Bielawy, do której kolej wróciła po ponad 40 latach. To stwarza nam szansę dotarcia do nowych pasażerów.

Obecny wzrost pasażerów Kolei Dolnośląskich jest większy, niż ich liczba w całym 2012 roku, czyli czwartym roku prowadzenia przewozów. To także pierwszy rok w historii spółki kiedy z jej usług w każdym z miesięcy skorzystało ponad milion pasażerów. Rekordowy był październik, kiedy to KD przewiozły prawie 1,4 mln pasażerów. Był to najlepszy wynik w jedenastoletniej historii obecności KD na dolnośląskich torach.

Twoja reakcja na artykuł?

22
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
188
Jest nowy
9%
1-5 lat
12%
5-10 lat
18%
10-20 lat
44%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group