Wtorek, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 8946
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rekordowe zawody pływackie w JG

Piątek, 23 listopada 2018, 0:56
Aktualizacja: Piątek, 23 listopada 2018, 1:16
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Rekordowe zawody pływackie w JG
Fot. użyczone
Na krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 11 już po raz ósmy odbył się Karkonoski Puchar Sprintu. W imprezie udział wzięła rekordowa ilość aż 536 zawodników z 29 klubów z całej Polski. – Jest to niewątpliwie sukces ponieważ pływanie cieszy się ogromną popularnością nie tylko w Jeleniej Górze, ale i całej Polsce. Bardzo nas to cieszy – mówi Marcin Binasiewicz, trener KS Just Swim Jelenia Góra i organizator zawodów.

Takiej ilości pływaków Jelenia Góra i basen przy SP 11 jeszcze nigdy nie zgromadzili i należy podkreślić, że pomimo dużej liczby uczestników, to zawody zostały bardzo sprawnie przeprowadzone. Nieoceniona była tutaj praca wolontariuszy, a w tym rodziców zawodników, klubowiczów, rodziców uczniów z klas pływackich w SP 11, dj’a Jewgienija Brzozowskiego, klubowych trenerów i zarządu KS Just Swim Jelenia Góra.

Rywalizacja odbywała się w formule takiej jak mistrzostwa Polski czyli z porannymi eliminacjami i wieczornymi finałami. W sobotę rywalizowano na dystansach 50 m, sztafetach w stylu dowolnym oraz w bardzo widowiskowym wyścigu australijskim. Tego dnia wystąpili również najmłodsi adepci pływania z roczników 2009 i młodsi. Rywalizowali oni na dystansie 25 metrów. Dla wielu był to debiut w tak dużych zawodach. Podkreślić trzeba jednak, że wszyscy zawodnicy wypadli znakomicie pomimo ogromnego stresu a każdy z najmłodszych uczestników uhonorowany został pamiątkowym medalem. W niedzielę zawodnicy pływali na dystanse 100 m oraz odbyły się sztafety w stylu zmiennym.

Rekordowa była nie tylko ilość startujących zawodników ale również osiągnięte wyniki - pobito aż 12 rekordów mitingu. Klasyfikację medalową wygrał Klub UKS Shark Rudna zdobywając 68 medali – 30 złotych, 23 srebrnych i 15 brązowych. Nie udało się zatem klubowi Just Swim obronić pucharu, ale 35 medali (3 złote, 16 srebrnych, 16 brązowych) jest również imponującą liczbą. Niestety zdobyte tylko 3 złote medale pozwoliły zająć 10. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Najbardziej prestiżowa klasyfikacja generalna w kategorii Open przedstawia się następująco:

Kobiety:
1. Aleksandra Kościelniak – UKS SHARK RUDNA – 2387 pkt.
2. Oliwia Gąsior - UKS SHARK RUDNA – 2188 pkt.
3. Maja Trefler – UKS ORKA LUBAŃ – 2170 pkt.

Mężczyźni:
1. Rafał Kusto - UKS ORKA LUBAŃ – 2672 pkt.
2. Jakub Adamczak - UKS SHARK RUDNA – 2328 pkt.
3. Radosław Puzio - UKS ORKA LUBAŃ – 2190 pkt.

Należy wspomnieć o jeszcze jednym rekordzie. W VIII Karkonoskim Pucharze Sprintu udział wzięło 132 zawodników KS Just Swim Jelenia Góra. Nigdy i na żadnych innych zawodach taka ilość zawodników nie reprezentowała naszego klubu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
100%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy przez całe wakacje pozostanę na miejscu czy też gdzieś wyjadę na tydzień lub dwa?

Oddanych
głosów
439
Pozostanę na miejscu
54%
Gdzieś wyjadę np. nad morze
46%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Polak, Czech i Niemiec – jak bratanki
 
Kultura
Można napisać recenzję
 
112
Wypadek z autobusem
 
Aktualności
Pobudka przed 4–tą
 
Aktualności
Drogo za gaz, czy będzie taniej?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group