Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2146
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Rekordowa liczba turystów w Karkonoszach

Wtorek, 6 września 2016, 9:13
Aktualizacja: Środa, 7 września 2016, 7:53
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Rekordowa liczba turystów w Karkonoszach
Fot. Przemek Kaczałko
Nawet do 30 proc. więcej turystów odwiedzi w tym roku Karkonoski Park Narodowy – szacują władze parku. – Już dzisiaj wiemy, że liczba turystów w lipcu i sierpniu, w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego, jest o 25–30 procent większa – powiedział Andrzej Raj, dyrektor KPN.

- Widzimy ten boom turystyczny na Karkonosze. To wynika z wielu powodów: sytuacji geopolitycznej na świecie, ale również z tego, że Karkonosze stają się coraz bardziej atrakcyjne, szlaki są dobrze przygotowane, wyremontowane, oznakowane. Są też łatwo dostępne przy dobrej pogodzie – podkreślił dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego.

Władze parku już w ubiegłym roku odnotowały wzrost liczby turystów i zakładają, że jeśli jesień będzie piękna, spodziewają się również wielu turystów, zwłaszcza w weekendy. - W ubiegłym roku sezon nie zakończył się w październiku. Trwał cały listopad do połowy grudnia. Są takie weekendy w grudniu, że mamy porównywalną liczbę turystów do lipca i sierpnia – zaznaczył Andrzej Raj, który spodziewa się, że „pęknie” liczba 2,5 miliona turystów w 2016 roku. - To ma swoje plusy i minusy. Bywa tak, że na Śnieżce jest 10 tysięcy ludzi dziennie, w związku z tym komfort wędrowania przy takim tłumie spada, ale nie jest takich dni bardzo dużo – mówił szef parku.

Coraz więcej turystów wybiera alternatywne szlaki, mniej popularne, niekiedy trudniejsze, ale mają większy komfort wędrowania. Władze KPN nie przymierzają się aktualnie do wprowadzenia limitów na szlakach. - Na razie nie mówimy o tym. W przypadku Karkonoszy byłoby to bardzo trudne do realizacji. Karkonosze to nie Tatry, które mają kilka dolin i ruch wejściowy do parku jest mocno skanalizowany. Natomiast u nas tych wejść jest kilkadziesiąt – z polskiej i czeskiej strony. Musimy wszystko robić, żeby turystów zatrzymać na szlaku – deklarował Andrzej Raj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group