Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 7597
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rekord dla Niepodległej w SP 2

Sobota, 10 listopada 2018, 12:01
Aktualizacja: Niedziela, 11 listopada 2018, 6:29
Autor: Koło Chrobrówki
Jelenia Góra: Rekord dla Niepodległej w SP 2
Fot. Koło Chrobrówki
W piątek (9.11) w Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze świętowano jubileusz odzyskania niepodległości. Obchody rozpoczęły się „Biesiadą Narodową”, czyli apelem, podczas którego poszczególne klasy odśpiewały pieśni patriotyczne.

Następnie cała społeczność szkoły udała się na boisko, gdzie o godzinie 11.11 miało miejsce bicie „Rekordu dla Niepodległej” - wspólne odśpiewanie wszystkich czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” .

Dalsze działania obejmowały już tylko starszych uczniów szkoły, którzy jubileusz uczcili przygotowanymi przez siebie stoiskami z polskimi potrawami. Można było spróbować zarówno słodkich wypieków, jak i bigosu, pierogów oraz gziku. Nadmiar kalorii spalono podczas zmagań sportowych – gry w sztandary i tworzeniu żywych obrazów, nawiązujących do historii Polski.

Oprócz kulinarnych, sportowych i historycznych akcentów celebrowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości - uczniowie wraz z nauczycielami śpiewali utwory patriotyczne przy akompaniamencie zespołu młodzieży gimnazjalnej - Chopped Livers.

Z pewnością dzień ten był wyjątkowym, nie tylko ze względu na odświętne stroje oraz biało – czerwone chorągiewki przyniesione w tym dniu do szkoły, lecz przede wszystkim ze względu na panującą atmosferę i poczucie dumy, że jest się Polakiem.

Twoja reakcja na artykuł?

12
63%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
16%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
11%
Złości
2
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group