Region: Refleksje po „Borysie Godunowie”
Poniedziałek, 31 marca 2014, 8:16
Aktualizacja: 8:27
Autor: StS
Aktualizacja: 8:27
Autor: StS
Wielu jeleniogórzan zachwycało się operą Modesta Musorgskiego „Borys Godunow”. Świadczyły o tym liczne autokary z rejestracją jeleniogórską zaparkowane obok Opery Wrocławskiej. Wśród jeleniogórzan byli też członkowie Klubu Melomana Stowarzyszenia Inwalidów Wzroku.
- To pierwsza w tym roku, a szósta z kolei wyprawa do Wrocławia, zorganizowana przez Klub Melomana Stowarzyszenia Inwalidów Wzroku – mówi sekretarz Stowarzyszenia Mirosława Jośko. - Może i dlatego, że opera rezerwuje dla nas ulgowe bilety w pierwszych rzędach sali widowiskowej opery - dodaje.
Starsi mieszkańcy Jeleniej Góry pamiętają przedstawienia operowe w jeleniogórskim teatrze. Sala zawsze była wypełniona po brzegi. Może warto do tego wrócić?