Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 2398
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Red Lips – kapitalny koncert na targach zawodów

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 11 października 2015, 7:57
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 października 2015, 8:24
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Kameralny koncert zespołu Red Lips – pełen energii, z dobrym nagłośnieniem i oświetleniem – tak było na zakończenie Dolnośląskich Targów Zawodów Przyszłości, Innowacji i Eksportu, które odbyły się w piątek (9.10) w hali przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze.

Od godzin przedpołudniowych jeleniogórska hala gościła wystawców z całego Dolnego Śląska, którzy zjechali się, by zaprezentować swoje technologie oraz sukcesy w różnych branżach. Liczne konkursy i debaty ekspertów sprawiły, że co chwilę na Złotniczą zjeżdżały autobusy z uczniami dolnośląskich szkół ukierunkowanych na kształcenie zawodowe – i to był właśnie jeden z tematów przewodnich, bowiem po latach zrozumiano, że reforma szkolnictwa sprawiła, że brakuje fachowców różnych specjalności i obecnie planowany jest powrót do edukacji nie tylko zawodów przyszłości, ale i tradycyjnych, jak hydraulik czy stolarz.

Jednym z perspektywicznych zawodów technik urządzeń odnawialnych źródeł energii i taki kierunek został otwarty w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze. - Zawsze mówiliśmy, że Oze to nie tylko rozwiązanie energetyczne, ale także rozwiązanie dla rynku pracy – powiedziała Ilona Antoniszyn-Klik, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki. Polska jest potęgą jeśli chodzi o gry komputerowe – wymieniała wiceminister gospodarki proponując rozwój klas informatycznych, związanych z grafiką komputerową.

Podczas konferencji prasowej zwrócono m.in. uwagę na działania szkół, które by pozyskać uczniów wnioskują do ministerstwa o zmianę nazw zawodów. - Krawiec nie kojarzy się atrakcyjnie, ale np. designer odzieży brzmi inaczej – zwracali uwagę rozmówcy.

Wydarzenie zakończyło się koncertem popularnego zespołu Red Lips, na który przyszło wiele młodych osób. Energetyczny, porywający do zabawy występ Joanny Czarneckiej z ekipą, udzielił się nawet organizatorom, którzy bez skrępowania bawili się wśród młodzieży przy takich utworach jak „Hey Joe”, czy „To co nam było”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Arno 11-10-2015 8:51
"Designer odzieży"... To może też "carpenter drewna" "plumber wodny" "ironworker".., itd. Bardzo światowo, prawda "rozmówcy"?? Zacznijcie cenić nasze, polskie, bo też wystawia Wam świadectwo...
~hm 11-10-2015 9:33
Co to za kapela,jakaś stąd ,czy jak ?????

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group