Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6355
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Recital organowy Marka Pilcha

Poniedziałek, 20 lipca 2015, 7:54
Aktualizacja: 7:56
Autor: Manu
Jelenia Góra: Recital organowy Marka Pilcha
Fot. Organizator
W nadchodzącą niedzielę (26.07) o godz. 19.15 w ewangelicko–augsburskim Kościele Zbawiciela w Cieplicach, w ramach cyklu XIII Cieplickich Koncertów Organowych, zagra Marek Pilch (z Wrocławia), klawesynista, organista i dyrektor Ewangelickiego Instytutu Muzyki Sakralnej we Wrocławiu oraz pedagog Akademii Muzycznej w Katowicach (klasa klawesynu). Znany z licznych koncertów w kraju oraz Niemczech. Ceniony specjalista z zakresu budownictwa organowego. Wstęp wolny.

Marek Pilch obecnie prowadzi działalność pedagogiczną i koncertową jako organista, klawesynista i kameralista. Urodził się w Cieszynie. Studiował w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego oraz równolegle w klasie klawesynu prof. Marka Toporowskiego, następnie kontynuował naukę (studia podyplomowe) jako stypendysta DAAD w Hochschule für Musik w Trossingen w klasie organów prof. Christopha Bosserta oraz klawesynu prof. H. Kirwald. W 1992 r. uzyskał wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Organowym w Gdańsku. W 1997 był finalistą na Międzynarodowym Konkursie Klawesynowym (NDR) w Hamburgu.

W latach 1998-2000 prowadził kursy interpretacji muzyki klawesynowej oraz realizacji basso continuo podczas Bohemia Festival w Kostelcu w Republice Czeskiej. W latach 2001-2005 był organistą kościoła św. Krzysztofa we Wrocławiu.

Angażował się w działalność muzyczną Kościoła Ewangelickiego w Polsce. Był współredaktorem “Śpiewnika Ewangelickiego” (wyd. Augustana, 2002 r.) oraz współautorem “Choralnika” (Augustana, 2005).

Od 2002 r. - przy współpracy z polsko-niemieckim Stowarzyszeniem na Rzecz Badań i Utrzymania Śląskich Organów (VEESO) - prowadzi w Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Instytut Muzyki Sakralnej. Współpracuje także z Internationale Heinrich Schuetz Gesellschaft. Od roku 2003 został asystentem w klasie klawesynu prof. Marka Toporowskiego w Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie w roku 2011 uzyskał tytuł Doktora Sztuki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group