Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5705
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Recital organowy Marcina Armańskiego

Niedziela, 5 lipca 2015, 8:22
Aktualizacja: Piątek, 10 lipca 2015, 12:51
Autor: Manu
Jelenia Góra: Recital organowy Marcina Armańskiego
Fot. Archiwum Organizatora
Dzisiaj (w niedzielę, 5.07) o godz. 19.15 rozpoczyna się pierwszy koncert cyklu trzynastych już “Cieplickich Koncertów Organowych”. W ewangelicko–augsburskim Kościele Zbawiciela wystąpi Marcin Armański ze Świdnicy.

Urodzony w Kielcach Marcin Armański (rocznik 1983) naukę gry na organach rozpoczął pod kierunkiem Ks. Zbigniewa Rogali, ukończył również Państwowa Szkołę Muzyczną w Kielcach w klasie fortepianu. Kształcił się w Salezjańskim Liceum Muzycznym w Lutomiersku w klasie Michała Olszewskiego. W 2007 r. uzyskał tytuł magistra sztuki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie studiował w klasie profesora Juliana Gembalskiego.

Od roku 2006 związany jest ze Świdnicą na Dolnym Śląsku. W tym czasie pełnił funkcje: kantora Kościoła Pokoju i organisty kościoła klasztornego oo. Paulinów. Działał również jako muzyk kościelny przy parafii ewangelicko-reformowanej we Wrocławiu. Prowadzi również działalność pedagogiczną. Jest laureatem ogólnopolskich konkursów organowych i kompozytorskich. Zajmuje się także organmistrzostwem - rekonstrukcjami historycznych instrumentów klawiszowych.

Ma na swoim koncie liczne nagrania dla Radia i Telewizji (w tym także dla telewizji amerykańskiej i japońskiej). W 2011 r. zagrał specjalny koncert podczas wizyty szwedzkiej pary królewskiej w Świdnicy. Jest organizatorem życia muzycznego na Dolnym Śląsku, od wielu lat prowadzi festiwale organowe m.in. w Jeleniej Górze, Karpaczu, Kaczorowie i Świdnicy.

W programie: Wolfgang Amadeus Mozart - Fantazja f-moll (na mechanizm zegarowy), Robert Schumann - Etiudy w formie kanonu, Henri Mulet - Tu es Petra (finał z cyklu “Szkice bizantyjskie”).

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group