Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9819
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Recital Krystyny Stańko w ODK

Niedziela, 9 listopada 2014, 8:00
Aktualizacja: 8:02
Autor: Manu
Jelenia Góra: Recital Krystyny Stańko w ODK
Fot. ODK
W najbliższą środę (12.11.) o godz. 19.00 w kawiarni “Muza” Osiedlowego Domu Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu rozpocznie się koncert Krystyny Stańko pt. “Kropla Słowa”. Podczas recitalu usłyszymy utwory z dwóch albumów: “Kropla słowa” oraz “Secretly”. Wstęp wolny.

Krystyna Stańko jest obecna na polskiej scenie od połowy lat 80-tych. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, gitarzystka i pedagog, absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, jest obdarzona niezwykle oryginalnym, zmysłowym głosem. Artystka swobodnie porusza się w różnych estetykach muzycznych.

Jej album “Kropla słowa” zdobył tytuł Płyty Roku w plebiscycie Jazz Top 2012 magazynu Jazz Forum. Pierwsza płyta “Secretly” (2010) poświęcona była twórczości Petera Gabriela. Tym razem Krystyna Stańko wraz z wibrafonistą i kompozytorem Dominikiem Bukowskim, sięgnęła po polską poezję m.in. takich twórców jak Tomasz Jastrun, Halina Poświatowska czy Wisława Szymborska. Połączenie najwybitniejszych wierszy polskich poetów z muzyką jazzową dało świetny efekt, trafiający zarówno do miłośników jazzu jak i poezji.

Skład zespołu: Krystyna Stańko - śpiew, Piotr Lemańczyk - kontrabas, Dominik Bukowski - wibrafon oraz Przemek Jarosz - perkusja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group