Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 8049
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Recepta na udane lato: basen w Miłkowie

Piątek, 1 lipca 2011, 7:40
Aktualizacja: Sobota, 2 lipca 2011, 7:10
Autor: Agrafka
REGION JELENIOGÓRSKI: Recepta na udane lato: basen w Miłkowie
Fot. Agrafka
Wprawdzie upalne lato na razie ustąpiło, jednak – kiedy słońce znów mocniej przygrzeje – ochłodę i rozrywkę będzie można znaleźć w Miłkowie, gdzie od 20 czerwca czynny jest basen kąpielowy zasilany orzeźwiającą wodą z górskich źródeł. Kąpielisko na Campingu Wiśniowa Polana kusi olimpijskimi wymiarami, malowniczym krajobrazem i spokojną atmosferą.

Basen znajdujący się na campingu Wiśniowa Polana w Miłkowie o wymiarach olimpijskich 50 x 50 m położony jest nieopodal lasu. W tygodniu strzeżony jest przez czterech ratowników WOPR, natomiast w weekendy sześciu ratowników czuwa nad bezpieczeństwem gości.

Jego podział na trzy strefy głębokości pozwala na aktywny wypoczynek w formie pływania zarówno dzieciom, jak i wytrawnym pływakom. Pierwsza strefa o głębokości od 50 cm do 1 m przeznaczona jest dla małych dzieci. Druga strefa o głębokość od 1 m do 1,30 m znajduje się do czerwonych boi i przewidziana jest dla dzieci już lepiej radzących sobie w wodzie, ale nie posiadających jeszcze umiejętności samodzielnego pływania. Największa, trzecia strefa, wydzielona jest dla osób, które bardzo dobrze pływają, ponieważ jej głębokość mieści się w przedziale od 1,75 m do 3,75 m.

Bilet całodniowy dla grup i kolonii kosztuje 3 zł od osoby, dla dzieci 4 zł, a dla dorosłych 6 zł. Można wyjść poza teren ośrodka i wrócić ukazując bilet. Kąpielisko działa w godzinach od 9.00 do 18.30. Orzeźwiająca woda górska doprowadzana jest do basenu z rzeki, po uprzednim przefiltrowaniu, także mniej więcej co 3 tygodnie jest wymieniana. Przy ciepłych nocach osiąga nawet 23 °C. W środę termometr w basenie wskazał 19 °C. Przy kąpielisku znajduje się piękna rzeka Łomnica, o czystości pierwszej klasy, na brzegu której całą rodziną można nieodpłatnie rozpalić sobie grilla, a w międzyczasie pójść popływać na teren ośrodka lub ochłodzić się w rzece.

- Basen powstał w 1938 r. jako obiekt treningowy na olimpiadę dla niemieckiej kadry, która miała odbyć się w 1940 r. w Berlinie. Przez wybuch wojny olimpiada nie odbyła się. Po wojnie właścicielem basenu stała się gmina Podgórzyn, która oddała go w użytkowanie fabryce papieru w Karpaczu. Następnie przez kilka lat wynajmowali basen prywatni gestorzy. W 1995 r. obiekt ten kupili moi rodzice i dzięki ciężkiej pracy oraz inwestycji udało się odnowić basen, a także zagospodarować teren znajdujący się przy nim – powiedział Krzysztof Wiśniewski, właściciel Campingu Wiśniowa Polana.

Przy akwenie znajduje się także stała baza gastronomiczna oraz smażalnia ryb, więc można zjeść pyszny obiad, rybkę lub coś z dań na szybko. Jest także sporo darmowych atrakcji dla dzieci w postaci placu zabaw, boiska do piłki nożnej, siatkowej oraz rozstawianego w weekendy dmuchanego zamku. Obok basenu rosną iglaste drzewa, pod których cieniem można się skryć, a dookoła rośnie ładnie przystrzyżona trawa. Specjalnie dla wygody gości został poszerzony parking o 150 miejsc, a jego koszt wynosi 5 zł za cały dzień.

- Przyjechaliśmy na kolonię do Bukowca i dzisiaj korzystamy z basenu na Wiśniowej Polanie, który znajduje się na pięknym, górzystym terenie, także mamy ciekawe widoki. Pogoda dopisała, a kąpielisko bardzo nam się podoba, jest czysta, orzeźwiająca woda i nie ma tłoku, więc można spokojnie skakać do basenu - powiedział Jakub Michałowicz z Krzywinia.

Od 17 lipca na ośrodku odbywać się będą również weekendowe koncerty, dyskoteki, loterie fantowe i zabawy taneczne. Basen czynny będzie do końca sierpnia i w miarę pogody termin jego zamknięcia zostanie przesunięty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group