Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 4355
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Realizacja Zbigniewa Szumskiego na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej

Sobota, 22 marca 2014, 8:26
Aktualizacja: 8:30
Autor: Elster
Region: Realizacja Zbigniewa Szumskiego na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej
Fot. Archiwum Jelonki.com
Zbigniew Szumski, współzałożyciel i reżyser wszystkich realizacji Teatru Cinema w Michałowicach, reżyseruje przedstawienie „The failure of the future – upadek przyszłości”. Premiera spektaklu odbędzie się dzisiaj (w sobotę, 22 marca) o godz. 18.00 i 21.00 we Wrocławiu w Teatrze Współczesnym (Scena na Strychu, ul. Rzeźnicza 12), w ramach Konkursu OFF jubileuszowego 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

„The failure of the future – upadek przyszłości” w reżyserii Zbigniewa Szumskiego z Teatru Cinema, znalazł się w czołowej dziesiątce najlepszych scenariuszy wybranych spośród 47. nadesłanych propozycji do konkursu. Projekt do udziału w Nurcie OFF 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu zakwalifikowała komisja w składzie: Konrad Imiela – dyrektor artystyczny PPA, Paweł Krupski – główny producent PPA oraz Agata Dominik – producentka Nurtu OFF.

W przedstawieniu występuje Irad Mazliah, tancerz i choreograf izraelskiego pochodzenia. Do procesu kreacji zaprosił Zbigniewa Szumskiego, z którym Irad Mazliah współpracował wcześniej jako aktor i performer.

„The failure of the future – upadek przyszłości” to opowieść o indywidualności – delikatnej postaci w starciu z agresywną siłą. Artysta zabiera widzów w swoją podróż, podczas której zaprasza do aktywnego współtworzenia nowych rozdziałów i doświadczeń.

Spektakl oparty jest na intensywnej fizyczności tancerza. Chociaż zaczyna się powoli, po chwili widz zorientuje się, że solista zabierze go, gdzie będzie chciał. Zagłębiając się w świat tancerza, publiczność zapozna się z aspektami rzeczywistości, które wcześniej były niedostępne.

Zbigniew Szumski jako reżyser i scenograf współpracuje także z teatrami w Meksyku, Izraelu, Japonii, Francji i Niemczech. Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureatem nagrody Niezależnej Fundacji Popierania Kultury Polskiej im. Jerzego Bonieckiego, pomysłodawcą oraz dyrektorem Festiwalu Muzyki Teatralnej odbywającego się w Jeleniej Górze od roku 2005.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group