Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 7015
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rdza zżera słupy latarni

Środa, 2 kwietnia 2008, 16:15
Aktualizacja: 16:16
Autor: JEN
JELENIA GÓRA: Rdza zżera słupy latarni
Fot. ROB
Dzisiaj na placu przy kościele garnizonowym padła ze starości, czyli z powodu przerdzewiałej podstawy metalowego słupa, lampa oświetleniowa znajdująca się przy ścieżce przebiegającej przez teren byłego cmentarza.

Grozi to następnym lampom, bo wiele z nich też ma podniszczone i zardzewiałe podstawy. Zgłosiliśmy to do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, który od tego roku zajmuje się opieką nad wszystkimi przydrożnymi lampami oświetleniowymi.

– Przekazaliśmy tę informację do Energia Pro, z którą mamy umowę na konserwację oraz remonty oświetleń ulicznych. W przyszłym tygodniu zajmie się tym ta firma – powiedział Czesław Wandzel, dyrektor MZDiM.

- Opiekujemy się od nowego roku ok. 3600 lampami oświetleniowymi znajdującymi się w mieście i połowa z tego stanu wymaga dość poważnych nie tylko konserwacji, ale i remontów, po to, by nie było zagrożenia dla mieszkańców – przekonuje Stanisław Czyżewski z MZDiM.

Zakład nie jest w stanie tego zrobić w krótkim czasie, bo nie ma pieniędzy na ten cel. Dlatego wykonuje prace przy latarnich kompleksowo przy okazji remontów ulic, korzystając, między innymi, ze wsparcia z funduszy unijnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group