Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7736
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rdza zżera słupy latarni

Środa, 2 kwietnia 2008, 16:15
Aktualizacja: 16:16
Autor: JEN
JELENIA GÓRA: Rdza zżera słupy latarni
Fot. ROB
Dzisiaj na placu przy kościele garnizonowym padła ze starości, czyli z powodu przerdzewiałej podstawy metalowego słupa, lampa oświetleniowa znajdująca się przy ścieżce przebiegającej przez teren byłego cmentarza.

Grozi to następnym lampom, bo wiele z nich też ma podniszczone i zardzewiałe podstawy. Zgłosiliśmy to do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, który od tego roku zajmuje się opieką nad wszystkimi przydrożnymi lampami oświetleniowymi.

– Przekazaliśmy tę informację do Energia Pro, z którą mamy umowę na konserwację oraz remonty oświetleń ulicznych. W przyszłym tygodniu zajmie się tym ta firma – powiedział Czesław Wandzel, dyrektor MZDiM.

- Opiekujemy się od nowego roku ok. 3600 lampami oświetleniowymi znajdującymi się w mieście i połowa z tego stanu wymaga dość poważnych nie tylko konserwacji, ale i remontów, po to, by nie było zagrożenia dla mieszkańców – przekonuje Stanisław Czyżewski z MZDiM.

Zakład nie jest w stanie tego zrobić w krótkim czasie, bo nie ma pieniędzy na ten cel. Dlatego wykonuje prace przy latarnich kompleksowo przy okazji remontów ulic, korzystając, między innymi, ze wsparcia z funduszy unijnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
72
Tak, to odpowiedzialna praca
19%
Dostają trochę za dużo
18%
Dostają o wiele za dużo
25%
To oburzające ile zarabiają
38%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group