Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6900
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rdza zżera słupy latarni

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 2 kwietnia 2008, 16:15
Aktualizacja: 16:16
Autor: JEN
Fot. ROB
Dzisiaj na placu przy kościele garnizonowym padła ze starości, czyli z powodu przerdzewiałej podstawy metalowego słupa, lampa oświetleniowa znajdująca się przy ścieżce przebiegającej przez teren byłego cmentarza.

Grozi to następnym lampom, bo wiele z nich też ma podniszczone i zardzewiałe podstawy. Zgłosiliśmy to do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, który od tego roku zajmuje się opieką nad wszystkimi przydrożnymi lampami oświetleniowymi.

– Przekazaliśmy tę informację do Energia Pro, z którą mamy umowę na konserwację oraz remonty oświetleń ulicznych. W przyszłym tygodniu zajmie się tym ta firma – powiedział Czesław Wandzel, dyrektor MZDiM.

- Opiekujemy się od nowego roku ok. 3600 lampami oświetleniowymi znajdującymi się w mieście i połowa z tego stanu wymaga dość poważnych nie tylko konserwacji, ale i remontów, po to, by nie było zagrożenia dla mieszkańców – przekonuje Stanisław Czyżewski z MZDiM.

Zakład nie jest w stanie tego zrobić w krótkim czasie, bo nie ma pieniędzy na ten cel. Dlatego wykonuje prace przy latarnich kompleksowo przy okazji remontów ulic, korzystając, między innymi, ze wsparcia z funduszy unijnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Rudebwoy 2-04-2008 17:23
A widziałem tą latarnię dzisiaj.. i się tak zastanawiam czy nie stwarzała ona przypadkiem przez pewien czas zagrożenia dla dzieci lub nawet psów... Ponieważ przez nią płynie prąd zapewne...
HankaOdRumcajsa 2-04-2008 17:32
Dobrze że na łeb nikomu nie spadła. Znając życie to Energia Pro zajmie się lampami jak komus sie krzywda stanie
~JelenogórzaninT 2-04-2008 17:53
Która to już lampa w tym roku sie przewróciła? Przydałoby się żeby wszystkie wymieniane słupy stawiano na fundamentach betonowych, do których słup przykręcany jest śrubami. Wówczas nie ma obaw o korozję.
~słupek 2-04-2008 19:35
Żadna rewelacja, takich przypadków będzie więcej, stan słupów oświetleniowych jest kiepski, wystarczy przejść się wzdłuż ul. Wolności, przez betonowe słupy prześwituje światło :) Metalowe latarnie na ul. Wyczólkowskiego też są przy samej podstawie skorodowane na wylot i ładnie się kiwają jak wieje wiaterek; d
~OSTATNI AKAPIT 2-04-2008 21:36
Ostatni akapit to jakaś kpina (modne ostatnio słowo na forum ;-) ) proszę wskazać ulicę, którą ostatnio remontowano i wymieniono latarnie (jedyny przykład, jaki przychodzi mi do głowy to krótki odcinek ul. Lubańskiej gdzie zamontowano słabe żarówki). Chyba, że firma ma na myśli wrocek - tam faktycznie przy każdym remoncie kompleksowym wymienia się również wszystkie latarnie, ale montuje na nich mocne i jasne świetlówki. Niestety wrocek jest wzorem należytego oświetlenia ulic i skrzyżowań (na tych ostatnich na jednym wyższym słupie montuje się po 3 i więcej punktów świetlnych)... Nie przekonują tłumaczenia, że tak bogata firma jak EnergiaPro nie ma na to pieniędzy - to jakiś absurd. Nie chce wymieniać na energooszczędne, bo to przecież nie leży w jej interesie...
~Ojciec Chrzestny 2-04-2008 22:10
Myślę, że należy przez drzwiczki od nich wlać beton do poziomu tych własnie drzwiczek latarnianych. To je usztywni na jakiś czas przynajmniej i zwiększy masę ich oraz na wiatr uodpornią się nieco czasem.
~black 2-04-2008 22:16
jakieś 20 minut temu przechodziłem przez park przy kościele i widziałem lampa leży i świeci ciekawy widok
~Rozczarowany 2-04-2008 23:47
Mamy teraz remontowana ulicę Karkonoska i żadna lampa nie została wymieniona .A na miejsce istniejących i skorodowanych do tej pory nie zamontowano nowych.Mieszkańcy piszą do władz ,ale jak na razie nie ma odzewu.Ponadto tak Wydział Dróg i Mostów dba o drogi i korzystających z nich ,że bardzo niebezpieczne zakręty do tej pory nie mają oświetlenia.Proponuję panu z MZDiK przejść się wieczorkiem po tej ulicy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group