Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6797
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ratownicy górscy dla dzieci i młodzieży

Piątek, 2 czerwca 2017, 15:45
Aktualizacja: 16:58
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ratownicy górscy dla dzieci i młodzieży
Fot. Przemek Kaczałko
Dzień Dziecka był doskonałą okazją, by po raz kolejny otworzyć swoje progi dla dzieci i młodzieży, która chętnie zwiedzała bazę Karkonoskiej Grupy GOPR oraz uczestniczyła w zajęciach przygotowanych przez ratowników.

Dla przybyłych gości ratownicy przygotowali wiele atrakcji: zwiedzanie bazy, pokaz sprzętu, którym grupa dysponuje, a także prelekcja dotycząca struktury działania GOPR, ćwiczenia z psem ratowniczym, panel dotyczący pierwszej pomocy czy nowość - kolejka tyrolska.

- W tym roku głównym elementem była kolejka tyrolska. Myślę, że dla dzieci to będzie zdecydowanie większa atrakcja niż dmuchana ścianka wspinaczkowa, gdzie szczególnie najmniejsze dzieci nie były w stanie sobie poradzić z zainstalowanymi chwytami – powiedział Grzegorz Taczewski, zastępca naczelnika Karkonoskiej Grupy GOPR.

Do bazy zlokalizowanej przy ul. Sudeckiej przybywały zorganizowane grupy przedszkolaków i uczniów z Jeleniej Góry i okolic. - To jest święto dzieci, więc z naszego punktu widzenia życzymy im, żeby kierowały się rozsądkiem, kiedy wychodzą w góry. Niekiedy rodzice nie są do końca wyedukowani odnośnie zagrożeń w górach, więc warto, żeby młodzi ludzie wiedzieli jak wygląda praca ratownika, jakie zagrożenia występują w górach – mówił Grzegorz Tarczewski.

Działania profilaktyczne Karkonoskiej Grupy GOPR mają na celu edukację dzieci i młodzieży, co niekiedy przekłada się na pozytywne zmiany nawyków turystów w górach i zdarza się, że to dzieci zwracają uwagę dorosłym, że czegoś nie można robić w miejscu objętym ochroną przyrody.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group