Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 6305
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rasowe psy opanowały Park Sportowy

Niedziela, 30 kwietnia 2017, 9:28
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 maja 2017, 10:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rasowe psy opanowały Park Sportowy
Fot. Przemek Kaczałko
Park Sportowy Złotnicza gości w sobotę i niedzielę (29–30.04) wiosenną wystawę psów rasowych, organizowaną przez jeleniogórski oddział Związku Kynologicznego w Polsce.

W sobotnim konkursie uczestniczyły trzy grupy psów: II (pasterskie, stróżujące, szwajcarskie psy), III (teriery) i IX (ozdobne psy i do towarzystwa). Z kolei w niedzielę psich piękności będzie co niemiara, bowiem będzie można zobaczyć wszystkie 10 grup – zgłoszonych do jeleniogórskiej wystawy jest 981 psów! - Mamy bardzo dużo wystawców z Czech, ze Słowacji, przyjechali do nas również z Niemiec i Holandii, więc nasze wystawy cieszą się coraz większa popularnością – powiedziała Anna Rychlewska, przewodnicząca jeleniogórskiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce.

Na zwiedzających czeka szereg atrakcji – poza oglądaniem wielu ras psów, można zaobserwować przygotowania do prezentacji – jak się robi fryzury, jak się psa pokazuje. Jest też konkurs młodego prezentera, gdzie dzieci od najmłodszych lat uczą się tzw. profesjonalnego handingu.

Zawody w Jeleniej Górze mają rangę krajową, a więc psy mogą się ubiegać o wniosek na czempiona Polski. Coraz częściej wystawcy z zagranicy ubiegają się o takie tytuły w naszym kraju, a obsada sędziowska również jest międzynarodowa. - Sędzia ocenia kondycję psa na danej wystawie – nie tylko wygląd, ale również zachowanie, jego przygotowanie do wystawy. Nie ma jako takiego posłuszeństwa, ale chodzi o współpracę tzw. handera, czyli osoby, która wystawia – z psem – wyjaśnia Anna Rychlewska.

Dzisiaj wystawa będzie się odbywać zarówno w hali, jak i na zewnątrz, gdzie pojawią się szczególnie duże psy (grupa I, II i molosy). W ofercie jest również catering, akcesoria dla psów, więc niedzielne przedpołudnie (od godz. 10:00) można miło spędzić w Parku Sportowym Złotnicza.

Wiosenna wystawa to nie jedyna tego typu impreza w tym roku. Już 25 czerwca na stadionie przy ul. Lubańskiej odbędzie się Karkonoska Wystawa Psów Rasowych, zaś w październiku br. kolejne dwie wystawy przy Złotniczej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group