Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 2927
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Rakotwórcze zadośćuczynienie kolejarzy

Poniedziałek, 23 czerwca 2008, 7:29
Aktualizacja: 7:30
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Rakotwórcze zadośćuczynienie kolejarzy
Fot. Archiwum
Podkłady kolejowe nasączone zakazanymi i chorobotwórczymi substancjami dali pracownicy kolei rolnikom, którym wcześniej zniszczyli uprawy podczas remontu bocznicy.

O bulwersującym zadośćuczynieniu donosi Polskie Radio Wrocław. – Kolejarze wpierw zniszczyli rolnikom uprawy podczas remontu bocznicy z Marciszowa do Wojcieszowa. Ale zrewanżowali się dając chłopom w prezencie setki drewnianych podkładów kolejowych. Rakotwórczych – informuje rozgłośnia.

Podkłady szkodzą zdrowiu, bo są nasączone ksylamitem. To środek zabroniony w Polsce od 20 lat. Jednak w tym wypadku zwyciężyła ekonomia. Kolejarze uniknęli opłat za zniszczone zasiewy, bo przecież rozliczyli się w drewnie. Uniknęli też opłat za utylizację podkładów – podało PRW.

Radio informuje o innych nieprawidłowościach. Podkłady zostaną zapewne spalone, co pośrednio przyczyni się do zagrożenia ludzi narażonych na wdychanie dymu. Rolnicy ładowali podkłady w zwykłych ubraniach, choć przepisy określają, że należy to czynić w strojach ochronnych.

– Wszystkie drewniane belki wyjmowane z torowiska powinny trafić do utylizacji. W żadnym wypadku nikt nie powinien zostać nimi obdarowany. Dyrekcja wrocławskiego oddziału Polskich Linii Kolejowych nie może uwierzyć, że w tym przypadku było inaczej. Szefowie przewoźnika mają wyjaśnić sprawę i wskazać winnego przekazania ludziom rakotwórczych podkładów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1198
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group