Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8643
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Rajd Ekstremalny pod patronatem Jelonki

Czwartek, 20 maja 2010, 14:36
Aktualizacja: Piątek, 21 maja 2010, 11:50
Autor: arec
Szklarska Poręba: Rajd Ekstremalny pod patronatem Jelonki
Fot. Organizator
Na trasie o długości około 120 km w okolicach Szklarskiej Poręby zostaną rozegrane Otwarte Mistrzostwa Szklarskiej Poręby w Adventure Race. Zawody rozpoczną się 26 czerwca o godzinie 18, metę zaplanowano na 27 czerwca w południe.

Mocnym akcentem rozpoczną się tegoroczne wakacje. Miłośnicy sportów ekstremalnych i każdy kto chciałby spróbować swoich sił w konfrontacji z górskimi terenami Karkonoszy i Gór Izerskich będzie mógł wystartować w Otwarty Mistrzostwach Szklarskiej Poręby w Adventure Race.

Organizatorzy wyjaśniają jak będzie wyglądać rywalizacja: rajd ten polega na pokonaniu na podstawie dostarczonych przez organizatorów map, schematów i opisów trasy wyznaczonej przez organizatorów. Na trasie uczestnicy będą mieli do wykonania zadania specjalne związane z poruszaniem się na linach oraz odcinki specjalne, polegające na zbadaniu jakiegoś rejonu i odnalezieniu punktów kontrolnych. Potwierdzeniem obecności na punkcie jest perforacja na karcie startowej wykonana przy pomocy perforatora, typowego dla biegów na orientację.

Zawodnicy startujący w zawodach będą musieli pokonać trasę pieszo oraz rowerem (odpowiednio 27 km i 92 km). - Trasa będzie przebiegać po terenach leśnych, drogach, łąkach, bezdrożach, a także w terenie miejskim – wyjaśniają organizatorzy. Rywalizować będą zespoły dwuosobowe startujące w kategoriach open (mężczyźni) oraz mix (zespół przynajmniej z jedną kobietą w składzie).

Limit czasu na pokonanie całej trasy to 18 godzin. Koszt udziału w zawodach wynosi 100 zł. Wszelkie szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: http://szklarskawyrypa.pl.

Organizatorami zawodów są Sport Izery oraz Szkoła Górska Wyrypa. Patronat medialny nad imprezą objął portal Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1207
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group