Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 10614
Zalogowanych: 44
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tokio: Rafał Majda wziął udział w światowym turnieju karate w Japonii

Sobota, 4 maja 2013, 23:59
Aktualizacja: 0:19
Autor: MDvR
Tokio: Rafał Majda wziął udział w światowym turnieju karate w Japonii
Fot. użyczone
Na zaproszenie prezydenta Katsuaki Sato, byłego mistrza świata IKO Kyokushinkai, a obecnie lidera stylu Odo Ryu/Sato–juku, trener Rafał Majda oraz zawodnicy Jacek Mazurkiewicz i Dominik Rzepka brali udział w IV Otwartym Światowym Turnieju Point i Knock–Out Karate–do, który odbył się 28 kwietnia w hali sportowej Gymnasium of National Olympic Stadium w Tokio.

Zawody zorganizowane zostały przez Non-Profit Organization (NPO) Karate-do Point & K.O. Rules Association, pod patronatem Ministerstwa Oświaty, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii (MEXT) Japonii Point i K.O.(Knock-Out). Turniej rozgrywany był bez podziału na kategorie wagowe – tzw. open. W zawodach w tej jednej kategorii otwartej wystąpiło blisko 50 zawodników z 17 krajów, reprezentujących różne organizacje i style kontaktowego karate. Ze względu na to, że mistrzostwa zostały rozegrane w systemie troszkę odmiennym od tradycyjnego knockdown karate, można było np. kopać niskie kopnięcia low kick, ale tylko z kombinacji, a najbardziej punktowane i oceniane były wysokie techniki nożne. W związku z tym udział w tych zawodach wymagał odmiennych przygotowań.

W eliminacjach Jacek Mazurkiewicz pokonał Chuluun Choijil z Mongolii, a w ćwierćfinale, przegrał z wicemistrzem świata z 2010 roku - Enrico Magalhaes z Brazylii. Dominik Rzepka w eliminacjach wygrał w pierwszej turze z Hiszpanem, a następnie przegrał po zaciętym pojedynku przez wskazanie z tegorocznym mistrzem świata – Youya Nagata z Japonii.

Wyniki:
1. Youya Nagata (Japonia)
2. Noriaki Sato (Japonia)
3. Kazuya Takizawa (Japonia)
4. Daniel Sanchez Rodriguez (Hiszpania)

Puchar dla Najwaleczniejszego Zawodnika Mistrzostw im. Wiliama Olivera otrzymał Khalid Walid Merii (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Warto tu przypomnieć, że w 2010 roku przyznano go Romanowi Misiaszkowi (Oraczce), który zdobył wtedy 4. miejsce. W przeddzień IV Światowego Turnieju Point i Knock-Out Karate-do odbyły się Mistrzostwa Japonii Dzieci i Młodzieży w kumite z udziałem blisko 400 zawodników, które obserwowane były pod kątem rozgrywanych w Oyama Karate konkurencji Lekki Kontakt dzieci oraz Semi-knockdown juniorów.

Na zakończenie Mistrzostw Świata gospodarze zorganizowali uroczystą Sayonarę, w czasie której shihan Rafał Majda w imieniu Oyama Polskiej Federacji Karate wręczył prezydentowi Katsuaki Sato kolorowy album prezentujący nasz kraj. Tak jak trzy lata temu, polska ekipa mieszkała w sportowym kompleksie National Olympics Memorial Youth Center (NYC) położonym w dzielnicy Shibya-ku w Tokio. Naszym reprezentantom towarzyszyła Irena Kato, dzięki której Polacy sprawnie zwiedzili zarówno nowoczesne, jak i historyczne części tego imponującego miasta, m.in. najpierw Naritę, a potem już w samym Tokio: Ginzę, Shinjuku, Harajuku, Asakusę.

Ogłoszenia

Czytaj również

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
762
Kawa
39%
Herbata
22%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
 
Aktualności
Castle Party Bolków – fani zjechali z całej Europy
 
Kultura
W Polsce Czeszka, w Czechach Polka
 
Kultura
Teatry uliczne szalały drugi dzień w strugach deszczu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group