Zalogowanych: 4

Jelenia Góra: Radosny futbol przy Złotniczej

Środa, 25 października 2017, 22:44
Aktualizacja: 22:50
W środowym (25.10) pojedynku grupy pierwszej klasy B, na szczeblu OZPN Jelenia Góra Pub Gol zmierzył się ze Skalnikiem Czarny Bór. W meczu rozegranym na stadionie przy ul. Złotniczej podopieczni Lecha Walczaka chcieli zrehabilitować się za pierwszą porażkę w tym sezonie, jaką odnieśli w minioną niedzielę w Marciszowie (0:1).

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Złotniczej obejrzeli radosny futbol w wykonaniu obu ekip. Już w 2. minucie prowadzenie gościom dał Mateusz Tobiasz, a dwie minuty później podwyższył Marek Marczak. Piłkarze Pub Gola kilka dni temu po raz pierwszy w tym sezonie stracili punkty w rozgrywkach klasy B i po zaledwie 4 minutach gry wydawało się, że drużyna może przechodzić kryzys. Ku pokrzepieniu miejscowych serc, w 6. minucie bramkę kontaktową zdobył z rzutu karnego Daniel Kuśnicki-Mors, a w 20. minucie wyrównał Marek Paul. Nadzieje jeleniogórzan na odwrócenie losów spotkania podtrzymał Kuśnicki-Mors, który w 25. minucie pięknym strzałem z 20 metrów pokonał golkipera gości po raz drugi, dając swojej ekipie prowadzenie 3:2. Gdy gospodarze coraz częściej zapuszczali się pod bramkę rywali, nadziali się na cios ze strony Łukasza Czarnoty, który dwie minuty przed przerwą strzałem z bliska pod poprzeczkę wyrównał na 3:3. Radość przyjezdnych nie trwała długo, bowiem w doliczonym czasie pierwszej połowy - zdaniem arbitra - w polu karnym faulowany był Smolak i miejscowi ponownie stanęli przed szansą na objęcie prowadzenia. Po raz drugi pewnie "jedenastkę" wykorzystał Kuśnicki-Mors i na przerwę zespoły schodziły przy stanie 4:3.

Po zmianie stron przycisnęli goście, co przyniosło skutek już w 50. minucie, kiedy to Waldemar Poręba zwiódł obrońcą przekładając sobie piłkę na prawą nogę i strzałem w krótki słupek wyrównał na 4:4. Z biegiem czasu jeleniogórzanie osiągnęli zdecydowaną przewagę, ale brakowało dokładnego podania w decydujących momentach lub zimnej krwi przy wykończeniu akcji. Piłkę meczową w 84. minucie zmarnował Paweł Zegota, który po podaniu od Walczaka w doskonałej sytuacji uderzył obok słupka. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:4 i tym samym po raz drugi z rzędu Pub Gol stracił punkty. Mimo to, w tabeli nadal są liderem, ale goni ich Bóbr Marciszów, który swój mecz - podobnie jak pozostałe zespoły grupy I klasy B rozegra w niedzielę (29.10).

Pub Gol Jelenia Góra - Skalnik Czarny Bór 4:4 (4:3)