Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6724
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Radny straci mandat?

Niedziela, 15 lipca 2018, 7:03
Aktualizacja: Wtorek, 17 lipca 2018, 6:38
Autor: WAC
Podgórzyn: Radny straci mandat?
Fot. WAC
Tuż przed końcem kadencji Rada Gminy w Podgórzynie będzie debatować nad uchwałą o wygaszeniu mandatu jednemu z radnych. Sprawa dotyczy sołtysa Zachełmia, a jednocześnie radnego gminy Roberta Balcerka.

Okres letni dla rad gmin i miast to z reguły czas przerwy w obradach. Tymczasem nietypowo, bo w najbliższy czwartek (19.07) odbędzie się sesja Rady Gminy w Podgórzynie. Główną kwestią nad którą będą debatować radni to czy należy wygasić mandat Robertowi Balcerkowi.

- Uważam, że powinniśmy podjąć taką uchwałę, gdyż dowiedzieliśmy się że został on inspektorem nadzoru budowy single tracków na terenie Kotliny Jeleniogórskiej – mówi wójt gminy Podgórzyn Mirosław Kalata. – Choć umowę radny podpisał z miastem Jelenia Góra, ale nasza gmina jest mocno finansowo zaangażowana w to przedsięwzięcie i w tej sytuacji uważam, że łączenie obu funkcji jest niedopuszczalne. W moim mniemaniu sprawa jest ewidentna i jeśli nie podejmiemy takiej uchwały, to mandat radnemu wygasi Wojewoda Dolnośląski. Bardzo cenię sobie pracę społeczną sołtysa Zachełmia i uważam, że w tej sytuacji poświęcił on mandat radnego na rzecz właściwego dopilnowania przebiegu tej ważnej również dla naszej gminy inwestycji.

Zdania wójta, nie podziela sam zainteresowany R. Balcerek, który jednak do sesji nie chce komentować tej sprawy.

– Niech radni zdecydują, czy w tej sytuacji występuje jakiś konflikt interesów - dodaje.

Jak informuje wójt M. Kalata, jeśli rada podejmie decyzję o wygaszeniu mandatu nie będzie to oznaczało konieczności przeprowadzenia wyborów uzupełniających, gdyż do końca kadencji pozostało mniej, niż pół roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group