Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 8837
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Radni zaprzysiężeni, sesja przerwana

Poniedziałek, 1 grudnia 2014, 19:56
Aktualizacja: Sobota, 20 grudnia 2014, 14:41
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Radni zaprzysiężeni, sesja przerwana
www.robertignaciak.pl
Fot. robertig
Dzisiaj (1.12) odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej kadencji 2014–2018, podczas której 22. wybrańców lokalnego społeczeństwa złożyło ślubowanie. Przysięgi nie złożył oczywiście obecny podczas uroczystości Marcin Zawiła, który wczoraj zwyciężył w wyborach prezydenckich.

Prezydenta Jeleniej Góry zastąpi w Radzie Anna Bałkowska, która uzyskała drugi wynik w okręgu cieplickim. Póki co, Marcin Zawiła odbywa spotkania z przedstawicielami pozostałych klubów w celu budowania koalicji. - Pierwsze spotkania konsultacyjne za nami. Jest obszar porozumienia. Chciałbym, aby to było jak najszersze porozumienie dla Jeleniej Góry tak, żeby na następne cztery lata, które będą kluczowe w pozyskiwaniu pieniędzy i realizacji projektów, zawrzeć ramowy kompromis, gdzie gramy razem. Rozmawiamy ze wszystkimi – zaznaczył włodarz miasta.

Pierwszą sesję nowej kadencji poprowadził Zbigniew Ładziński (SLD), który odczytał treść roty, a następnie wyczytał w kolejności alfabetycznej składających przysięgę radnych. Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej Ryszard Sułtanowski wręczył zaświadczenia o wyborze na radnych. Uroczystości przyglądało się kilkunastu mieszkańców Jeleniej Góry oraz posłanka Prawa i Sprawiedliwości Marzena Machałek. Spotkanie przebiegło w spokojnej atmosferze, ale debiutanci przyznali, że bez emocji się nie obyło. - Na pewno trochę stresu było. Mam nadzieję, że ta Rada będzie bliżej mieszkańców i będzie działała dla dobra naszego miasta. Zawsze będziemy popierali to, co jest dla dobra mieszkańców. Rozmowy w sprawie koalicji, czy konstruktywnej współpracy prowadzimy ze wszystkimi, również z PiS-em. Nie jest ważne, po której stronie barykady staniemy, ważne byśmy problemy miasta rozwiązywali wspólnie – powiedział debiutant Robert Obaz (SLD).

Wśród rajców nie zabrakło też zwiększonych sił z prawej strony sceny politycznej, jak chociażby Józef Rypiński, który do Ratusza wrócił po ośmiu latach przerwy. - Był to dla mnie pożyteczny czas, który wykorzystałem do realizacji swoich planów osobistych i tych związanych z moim powołaniem, czyli służbie rodzinom, małżeństwom w ruchu „Domowy Kościół”. To, co można zrobić w Radzie zwiększa moje możliwości w tym kierunku – powiedział radny Solidarnej Polski w klubie Prawa i Sprawiedliwości.

Na wniosek formalny Jerzego Łużniaka przegłosowano przerwę w sesji do czwartku, do godz. 10:00. Do tego czasu będą trwały gorące dyskusje programowe i negocjacje między klubami w sprawie wyboru przewodniczącego Rady oraz obsady politycznych stanowisk. Przypomnijmy, w nowej kadencji w Radzie Miasta zasiada 8. przedstawicieli Platformy Obywatelskiej, 6. z Prawa i Sprawiedliwości, 5. z Sojuszu Lewicy Demokratycznej i 4. z klubu Razem Zmieniamy Jelenią Górę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (61)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
189
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
13%
Wciąż fatalnie
24%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group