Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 9142
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Radni RZJG wskazali kandydata

Poniedziałek, 11 czerwca 2018, 12:59
Aktualizacja: Wtorek, 12 czerwca 2018, 7:33
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Radni RZJG wskazali kandydata
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (11.06) w samo południe odbyła się konferencja prasowa z udziałem radnych klubu Razem Zmieniamy Jelenią Górę. Niespodzianki nie było, bowiem Alicja Dusińska, Anna Bałkowska, Stanisław Dziedzic i Danuta Wójcik poinformowali, że popierają kandydaturę Jerzego Łużniaka na kandydata na prezydenta Jeleniej Góry.

Jerzy Łużniak (ur. 29.08.1955 r.) w poprzednich wyborach samorządowych ubiegał się o mandat radnego z komitetu Razem Zmieniamy Jelenią Górę i uzyskał prawo do niego. Ze względu na propozycję Marcina Zawiły, który wygrał wybory prezydenckie, skorzystał z oferty zatrudnienia na stanowisku pierwszego zastępcy prezydenta, przez co mandatu radnego nie objął.

W związku z deklaracją aktualnego prezydenta, że nie będzie ubiegać się o kolejną kadencję, środowisko związane z Platformą Obywatelską stawia na Jerzego Łużniaka. Polityk pochodzący z Wielkopolski uzyskał już rekomendację partii Grzegorza Schetyny, a dzisiaj od klubu radnych RZJG. Wkrótce mają być dopięte szczegóły porozumienia m.in. z Nowoczesną.

W trakcie spotkania z dziennikarzami radni ogłosili, czego oczekują od kandydata, którego poparli. Jedynym konkretem była bezpłatna komunikacja miejska dla dzieci i młodzieży, o co inne środowiska miejskie już dawno postulowały. Pozostałe wymagania to ożywienie centrum miasta czy obniżka czynszu w mieszkaniach komunalnych.

Zastępca prezydenta nie wyjaśnił, dlaczego do tej pory nie zrealizowano postulatów, które zostały dzisiaj ogłoszone. Kwestię ożywienia centrum miasta chce rozwiązać poprzez porozumienie z właścicielami nieruchomości, gdyż wiele z nich nie należy do Miasta.

- Pracując w samorządzie zdążyliśmy poznać Jerzego Łużniaka jako człowieka bardzo kompetentnego, stanowczego. Uważamy, że to będzie dla naszego miasta najsilniejszy i najbardziej efektywny prezydent, jakiego Jelenia Góra w swojej historii miała - stwierdziła Alicja Dusińska. - Jerzy Łużniak jest wytrawnym samorządowcem - uważa Anna Bałkowska, radna z Cieplic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group