Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 2769
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Radni PiS w sprawie Wiesława Tomery – komunikat

Niedziela, 16 marca 2014, 8:29
Aktualizacja: 13:13
Autor: Radni PiS
W związku z wyrokiem Sądu Okręgowego we Wrocławiu uznającym Pana Wiesława Tomerę za kłamcę lustracyjnego, klub radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej Jeleniej Góry zwraca się o bezzwłoczną rezygnację przez radnego Tomerę z funkcji przewodniczącego Komisji Rozwoju.

Już samo postawienie zarzutów przez prokuraturę powinno skłonić samego zainteresowanego do rezygnacji z pełnionej funkcji do czasu ostatecznego wyjaśnienia sprawy. Niestety pan Tomera nie złożył w stosownym czasie rezygnacji, jak również jeleniogórska Platforma Obywatelska nie cofnęła mu swojej rekomendacji, co oceniamy bardzo krytycznie.

Nie przesądzając ostatecznie o winie pana Tomery, dziś po wyroku sądu I instancji w imię standardów, które obowiązują osoby pełniące funkcje publiczne, (radnych, ministrów posłów) rezygnacja ta, choć spóźniona jest bezwzględnie konieczna.

Osoba stojąca pod takimi zarzutami, w naszym przekonaniu, nie powinna pełnić żadnych funkcji w radzie, gdyż rzutuje to na reputację całej Rady Miejskiej Jeleniej Góry. Wierzymy, że sam zainteresowany i jego formacja polityczna w zaistniałej sytuacji, podejmą odpowiednie decyzje.
(-) Krzysztof Mróz
(-) Ireneusz Łojek
(-) Oliwer Kubicki
(-) Rafał Piotr Szymański

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group