Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7263
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Radni o oświacie

Piątek, 18 stycznia 2019, 8:13
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 stycznia 2019, 6:16
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Radni o oświacie
Fot. Przemek Kaczałko
W Urzędzie Miasta przy ul. Sudeckiej odbyło się kolejne posiedzenie Komisji Oświaty. Tym razem radni analizowali realizację wydatków na oświatę w ubiegłym roku szkolnym. Zajęli się też sprawami bieżącymi, jak chociażby spór o zezwolenie na sprzedaż alkoholu w budynku, w którym znajduje się jedna ze szkół ponadpodstawowych.

O sporze wokół zezwolenia (pismo do władz miasta skierowały dyrekcja, nauczyciele i rodzice) pisaliśmy już przy okazji Komisji Statutowo-Organizacyjnej i Spraw Społecznych, gdzie ta sprawa również była rozpatrywana. Podczas posiedzenia Komisji Oświaty opinie były różne - jedni stanowczo sprzeciwiali się takiej możliwości, inni wskazywali, że naprzeciwko szkoły (równie blisko) jest sklep, gdzie tego typu napoje są tańsze i nikomu to nie przeszkadza, a w dzisiejszych czasach odległość 10 czy 50 metrów to nie problem. Członkowie Komisji postanowili, że poczekają na ustalenia, o które wnioskowała KS-OiSS i wówczas zajmą stanowisko.

W kwestii analizy realizacji zadań oświatowych Miasta za rok szkolny 2017/2018 sytuację przedstawił naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Paweł Domagała. Jak poinformował, udało się zachować niemal wszystkie etaty przy zmianie sieci szkół, a inwestycje przebiegały prawidłowo. Jednocześnie zaznaczono, że sytuacja w szkołach podstawowych jest optymalna (są wypełnione), a w przypadku szkół ponadgimnazjalnych Miasto jest przygotowane na podwójny rocznik, który czeka nas w przyszłym roku. Wówczas do szkół średnich przejdą absolwenci trzecich klas gimnazjum oraz klas ósmych szkół podstawowych.

Obecnie mamy 42 oddziały w szkołach ponadgimnazjalnych i jesteśmy przygotowani na 80 oddziałów w przyszłym roku - mówił P. Domagała.

W trakcie posiedzenia radni przyjęli też plan pracy komisji na rok 2019.

Twoja reakcja na artykuł?

9
47%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
16%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
6
32%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group