Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8306
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Radio NTT „poszło” w eter oficjalnie

Czwartek, 6 listopada 2008, 13:38
Aktualizacja: Piątek, 7 listopada 2008, 8:19
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Radio NTT „poszło” w eter oficjalnie
Fot. Angela
Gratulacje, życzenia i podziękowania można było usłyszeć dziś na uroczystym otwarciu nowego jeleniogórskiego medium – Radia Niepełnosprawni Tu i Teraz, które odbyło się w siedzibie KSON. Ramówka rozgłośni będzie dostosowana głównie do potrzeb niepełnosprawnych. Radio nada także informacje z miasta i okolic.

Pierwszy sygnał NTT wyemitowano 16 października, jednak uroczyste otwarcie rozgłośni odbyło się dzisiaj. Na uroczystość przybył prezydent Marek Obrębalski, przewodniczący rady miejskiej, Hubert Papaj, radny Krzysztof Mróz, księża prałaci Henryk Bujak i Józef Stec oraz inni zaproszeni goście.

Stanisław Schubert, prezes Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, założyciela radia, podziękował jeleniogórskim mediom oraz wszystkim współpracownikom za wsparcie w promowaniu nowej rozgłośni i pomocy w jej otwarciu i wyposażeniu. Kolejno przemawiali Sylwia Lercher, redaktor naczelna rozgłośni i prezydent Marek Obrębalski.

– Gratuluję, że ten śmiały pomysł został zrealizowany – powiedział Marek Obrębalski. Cieszę się, że – jak powiedział pan Stanisław Schubert, radio będzie otwarte nie tylko na osoby niepełnosprawne, ale również na samorządowców i urzędników. Zapewniam, że będziemy z tego korzystać. Życzę by radio NTT się rozwijało i zyskiwało coraz większą grupę słuchaczy – dodał szef Jeleniej Góry.

Obecnie w NTT można usłyszeć tylko muzykę, ale już 10 listopada pojawi się pierwszy serwis informacyjny. Jak zapowiadają twórcy radia, ramówka będzie obejmowała wszystkie informacje, które mogą być potrzebne osobom niepełnosprawnym, ale nie ograniczy się tylko do niepełnosprawności.

– Brak informacji jest główną przyczyną wykluczenia z życia społecznego, dlatego chcemy, by niepełnosprawni
mieli dostęp do wszystkich informacji o wydarzeniach w Jeleniej Górze, ale również o tym, gdzie można się zgłosić po pomoc, jakie przepisy obowiązują, gdzie można znaleźć pracę – mówiła Sylwia Lercher, redaktor naczelna Radia NTT.

Na początek dziennie będą to trzy godziny programu na żywo w godzinach 9 - 12, które zostaną dwukrotnie powtórzone. Z czasem pojawią się też wywiady z ciekawymi, niepełnosprawnymi ludźmi, przedstawicielami różnych instytucji czy urzędów. W pozostałym czasie w radiu NTT będzie można usłyszeć muzykę, w dzień dość dynamiczną, w nocy – bardziej stonowaną.

Oprócz Sylwii Lercher w radiu pracują dziennikarze i prezenterzy: Renata Kotowicz-Staręga, Łukasz Stępień i Robert Cisek.Siedzibą radia NTT jest KSON przy ulicy Grabowskiego 7, tel. (075) 64 22 392. NTT można odbierać wchodząc na linka umieszczonego na stronie Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych http://www.winamp.com/player

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
194
Nigdy
21%
Rzadko
41%
Czasami
24%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group