Niedziela, 5 kwietnia
Imieniny: Ireny, Julianny, Wincentego
Czytających: 8845
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Radio KSON wyróżnione

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 1 listopada 2019, 8:11
Aktualizacja: Niedziela, 3 listopada 2019, 18:28
Autor: KSON
Fot. Archiwum KSON
Tegoroczna, XVII edycja Konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND – krajowych targów dla osób słabowidzących i niewidomych odbyła się pod honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser–Dudy w październiku tego roku.

Konferencja odbywała się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W czterech salach trwały prezentacje i panele dyskusyjne dotyczące potrzeb osób niewidomych i słabowidzących.

Targi odwiedziło ponad 1000 osób z całej Polski, którzy mieli szanse wzięcia udziału w jednym z paneli tematycznych dotyczących: współczesnej medycyny w służbie odzyskiwania widzenia; wychowania, kształcenia oraz rehabilitacji osób niewidomych i słabowidzących; wsparcia dla innowacji w dziedzinie niwelowania skutków niepełnosprawności wzroku oraz współczesnych wymogów dotyczących instytucji i organizacji społecznych. W tym samym czasie odwiedzający targi mogli obejrzeć wystawy tematyczne poświęcone działalności instytucji i Organizacji Pożytku Publicznego, „Świat dotyku i dźwięku” oraz bogatą prezentację nowoczesnych technologii ułatwiających codzienne życie osób niewidomych i niedowidzących.

Wśród prezentowanych urządzeń dużym zainteresowaniem cieszyła się przystawka do okularów rozpoznająca twarze i czytająca tekst, powiększalniki tekstu oraz lupy elektroniczne, „gadające wagi”, urządzenie do rozpoznawania kolorów i wiele innych innowacji technologicznych, o których jak się wydaje środowisko inwalidów wzroku nie ma pojęcia. Na targach, oprócz innych organizacji pozarządowych, był obecny także Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych.

Zgłosiliśmy – mówi Remigiusz Stefaniak z KSON - chęć zorganizowania podobnej wystawy w Jeleniej Górze, w roku 2020. Inauguracja Konferencji miała miejsce w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, gdzie Kapituła Ogólnopolskiego Plebiscytu Idol 2019 rozdała tegoroczne nagrody.

W kategorii Media trzecie miejsce zdobyło Radio KSON, a wyróżnienie w imieniu Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych i zespołu redakcyjnego odebrali: Remigiusz Stefaniak i Rafał Kondraciuk z Radia KSON. Warto zauważyć, że tą internetową rozgłośnię radiową w znacznym stopniu tworzą osoby niedowidzące, które często w swoich audycjach poruszają sprawy wyrównywania szans dla inwalidów wzroku. Radio nadaje w cyklu 24 godzinnym prezentując pięć premier tygodniowo.

Staramy się – mówi Rafał Kondraciuk – dotykać najbardziej istotnych elementów życia w Jeleniej Górze, regionie, ale i w kraju. To radio informacyjne przekazujące również najważniejsze treści dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, łącznie z komunikatami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i innych krajowych oraz regionalnych instytucji państwowych.

Dużym sukcesem Radia KSON było pozyskanie dofinansowania na realizację projektu „Przez media do stabilności, bezpieczeństwa i integracji we wszystkich aspektach życia”, sfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Zdobyte dofinansowanie daje radiu techniczne i realizatorskie podstawy do dalszego rozwoju rozgłośni.

Twoja reakcja na artykuł?

5
63%
Cieszy
0
0%
Dziwi
2
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~szczątkowy wzrok 1-11-2019 11:18
XVII edycja targów,a gdzie są te produkty ulatwiające życie?np nakładka czytająca tekst?w którym sklepie?Noszę lupę zawieszoną na szyi jak biżuterię,Wszyscy pytają mnie gdzie ją kupiłam.
~Człowiek Koń 1-11-2019 15:57
Czy ktoś chociaż przez 5 minut słuchał tego radia? Lepiej oglądajcie tv Trwam, słuchajcie radia Maryja. To są wolne patriotyczne media w Polsce!!
~jagoda iii 1-11-2019 16:53
do: ~Człowiek Koń (15:57)
Wszystko tylko nie Radio Maryja i TV Trwam !!!!!!
~jagoda iii 1-11-2019 16:51
Serdeczne gratulacje.Szkoda, że Radio KSON jest niezauważalne w Jeleniej Górze.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group