Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 10001
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rada Seniorów wybrała Prezydium

Piątek, 12 kwietnia 2019, 8:57
Aktualizacja: Sobota, 13 kwietnia 2019, 8:47
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rada Seniorów wybrała Prezydium
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (11.04) Rada Seniorów wybrała ze swojego grona władze. Przewodniczącym został Józef Puszczyński, zastępcą Bartosz Lipiński, a sekretarzem Tadeusz Gardziejewski. Społeczna rada liczy 11 osób i będzie ciałem doradczym Prezydenta Miasta i Rady Miejskiej. Wcześniej do RS startowało 46 osób i kandydaci spośród siebie (przez głosowanie) wyłonili 11 osób.

Zgodnie z przepisami, przeprowadzono tajne głosowanie. Na każde ze stanowisk zgłoszono po jednym kandydacie, więc zgromadzeni mogli wyrazić głos poparcia lub sprzeciwu. Józef Puszczyński uzyskał komplet 11 głosów i został przewodniczącym, Bartosz Lipiński 8 głosów "za" i 3 "przeciw" - został wiceprzewodniczącym, a Tadeusz Gardziejewski - 11 "za" i został sekretarzem.

Nowy przewodniczący jest od trzech lat jest emerytem - z zawodu nauczyciel. Urodził się w Jeleniej Górze.

Przez kilkadziesiąt lat działałem społecznie w Aeroklubie Jeleniogórskim, latałem 33 lata - byłem instruktorem, pilotem zawodowym, a jednocześnie przewodniczącym Komisji Rewizyjnej. Na 17 lat wyjechałem do Warszawy, ale wróciłem i chcę udzielać się na rzecz dojrzałych mieszkańców miasta - opowiadał o sobie Józef Puszczyński, który widzi, że jest wiele do zrobienia na rzecz osób starszych, a konkretne plany zostaną ustalone jeszcze przed świętami wielkanocnymi, kiedy to spotka się Prezydium Rady Seniorów. - Prezydent oczekuje na nasze inicjatywy - widać, że jest bardzo otwarty. To dla nas zielone światło - dodał J. Puszczyński, który zapowiada otwarcie na sprawy seniorów, gdy tylko zostaną dopięte szczegóły organizacyjne, w tym miejsce i czas przyjmowania mieszkańców.
Jelenia Góra staje się coraz bardziej dojrzała. Rada Seniorów będzie się starać, aby Prezydent i Rada Miasta zwracali uwagę na potrzeby seniorów i uwzględniali te sprawy w budżetach przyszłych lat - powiedział Jerzy Łużniak, który wspomina, że wziął pod uwagę głosy niepełnosprawnych i seniorów, którzy zgłaszali, aby w Ratuszu pojawiła się winda i taka zmiana zostanie wprowadzona.

W spotkaniu brał też udział przewodniczący Rady Miejskiej, który również deklaruje współpracę.

Wyobrażam sobie tę współpracę w ramach wspólnych konsultacji, wymiany doświadczeń, opracowań. Radni, a przede wszystkim prezydent powinni wiedzieć jak współpracować z osobami starszymi, ponieważ mamy starzejące się społeczeństwo w Jeleniej Górze. Myślę, że Rada Seniorów będzie dla nas dużym wsparciem w przyszłym działaniu - powiedział Wojciech Chadży, przewodniczący Rady Miejskiej Jeleniej Góry.

Skład Rady Seniorów - kadencji 2019-2024:

1. Józef Puszczyński - przewodniczący
2. Bartosz Lipiński - wiceprzewodniczący
3. Tadeusz Gardziejewski - sekretarz
4. Jan Andrzej Nowak
5. Wiktor Żuryński
6. Mirosława Jośko
7. Marek Dębski
8. Zdzisław Ciechanowski
9. Anna Moskal
10. Barbara Zagrobelna
11. Czesław Robak

Twoja reakcja na artykuł?

5
21%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
19
79%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
855
Jest nowy
6%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group