Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9860
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Rada Piechowic przeciw powiększeniu KPN–u

Piątek, 28 stycznia 2022, 6:03
Autor: WAC
Piechowice: Rada Piechowic przeciw powiększeniu KPN–u
Fot. KPN
Rada Miasta Piechowice wyraziła negatywną opinię na temat ewentualnego powiększenia terenu Karkonoskiego Parku Narodowego o obszary w okolicach Michałowic. Za przyjęciem uchwały sprzeciwiającej się tym planom głosowało 14 radnych, czyli wszyscy biorący udział we wczorajszej (27.01) sesji rady.

Inicjatywa powiększenia obszaru KPN wyszła od mieszkańców Michałowic, a konkretnie od jednego z lokalnych stowarzyszeń. Obszary, o które miałby być powiększony KPN leżą w pobliżu Michałowic. To Cicha Dolina i okolice, Dolina Szklarki i Kamiennej, obszar pod Śnieżnymi Kotłami. Ich łączna powierzchnia to około 1600 hektarów. Objęcie ochroną tych obszarów miałoby stanowić zdaniem pomysłodawców włączenia ich do KPN receptę na wycinkę lasów i nadmierną zabudowę.

Rada Miasta w Piechowicach głosując przeciw powiększeniu obszaru KPN brała pod uwagę wynik konsultacji społecznych w tej sprawie. Do 8 listopada ubiegłego roku do Urzędu Miasta w Piechowicach wpłynęło łącznie 397 formularzy konsultacyjnych. Za powiększeniem obszaru KPN opowiedziało się 68 osób. Przeciw było 311, a 18 formularzy nie spełniało wymogów formalnych. Radni uznali też, że dotychczasowy zarządca trzech obszarów, o które miałby być powiększony park narodowy czyli Lasy Państwowe racjonalnie i na wysokim poziomie realizuje zadania z zakresu ochrony przyrody.

Przypomnijmy, że ostatnie powiększenie obszaru KPN miało miejsce w 2015 roku. Dotyczyło obszaru o powierzchni 371,11 hektarów pomiędzy Jagniątkowem, a Chojnikiem leżącym na terenie Jeleniej Góry. KPN zajmuje obecnie 5951,42 ha.

Twoja reakcja na artykuł?

30
65%
Cieszy
1
2%
Hahaha
1
2%
Nudzi
5
11%
Smuci
8
17%
Złości
1
2%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
413
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group