Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 7111
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rada Cieplic walczy o porządek w swojej dzielnicy

Poniedziałek, 10 marca 2014, 8:46
Aktualizacja: Wtorek, 11 marca 2014, 8:32
Autor: Mea
Jelenia Góra: Rada Cieplic walczy o porządek w swojej dzielnicy
Fot. Rylit
Rada Jednostki Pomocniczej Miasta Jeleniej Góry „Uzdrowisko Cieplice”, z uwagi na nieporządek panujący w Cieplicach zwołała posiedzenie robocze dotyczące właśnie problemu czystości i bezpieczeństwa w Uzdrowisku. Przedstawiono też projekt oznakowania drogowego, by odciążyć centrum Cieplic od ruchu samochodowego.

W spotkaniu, oprócz cieplickich radnych, uczestniczyli również przedstawiciele firm i służb odpowiadających za stan czystości i bezpieczeństwa w Jeleniej Górze: Straży Miejskiej - Jacek Winiarski i Waldemar Piekarski, komendant Posterunku Policji w Cieplicach - Jarosław Baran, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze - Jerzy Bigus, któremu towarzyszył Zbigniew Kaczor z Zakładu Inżynierii Ruchu i Budownictwa Drogowego, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska - Ewa Grześkowiak wraz z kilkoma pracownikami.

Spotkanie poprowadziła Anna Bałkowska, przewodnicząca „Rady Cieplic. Na początek ustalono konkretne instytucje i służby miejskie odpowiedzialne za porządek i bezpieczeństwo w dzielnicy z podziałem na konkretne odcinki takie, jak: Park Zdrojowy, centrum Cieplic, dzielnice mieszkaniowe, drogi wraz z pasem drogowym, ulice wraz z chodnikami. W sprawie zgłaszania wszelkich niedociągnięć, poinformowano zebranych o konieczności zgłaszania ich do Straży Miejskiej, która jest zobowiązana do odpowiedniego działania i uruchomiania dalszych służb porządkowych.

Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej poinformowała o realizacji wytycznych nowej „Ustawy Śmieciowej”, problemami z tym związanymi oraz o służbach i firmach odpowiedzialnych za realizację tych wytycznych. Przypomniała, że za czystość wokół gniazd śmieciowych odpowiada odbiorca odpadów komunalnych.

Kolejny raz w dyskusji nad bezpieczeństwem wrócił temat groźnych skrzyżowań ulic w Cieplicach: Rataja z Cieplicką oraz Goduszyńska z Trasą Czeską. Do kategorii niebezpiecznych zaliczone zostało również skrzyżowanie w okolicach Term Cieplickich, Wolności z Podgórzyńską i Cervi.

Wrócono do tematu bezzasadnego poruszania się pojazdów mechanicznych po centrum Cieplic. Przedstawiono projekty odpowiedniego oznakowania drogowego, tak aby kierować samochody kuracjuszy przybywających do Cieplic na leczenie, na odpowiednie, często niewykorzystane parkingi poza strefą uzdrowiskową.

Mówiono też o nieprzestrzeganiu regulaminu Parku Zdrojowego, łamaniu zakazu poruszania się na rowerze, zakazu wyprowadzania psów czy spożywania napojów alkoholowych w tym miejscu. Stwierdzono brak odpowiednich drogowskazów i piktogramów mogących pomóc gościom przybywającym do Cieplic w ich zwiedzaniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group