Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5535
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pytania do Pana Boga

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 23:13
Autor: admin
admin
Fot. admin
Czy Stwórcę można pytać o wszystko? Czy można mieć żal do Pana Boga? To tylko niektóre z wątpliwości, jakie odczuwają nie tylko nasi rodacy w obliczu tragedii ze Smoleńska.

O tajemnicach życia i śmierci rozważa w programie TV Jelonka.com ks. płk prałat Andrzej Bokiej, z którym rozmawiają Wiktor Marconi i Radosław Bajor. W okresie obowiązywania żałoby narodowej pozostałe programy naszej telewizji nie będą nadawane.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~achorn 13-04-2010 14:40
To nie tak, szanowny Księże Doktorze Pułkowniku. Po prostu: - Polacy są wychowani w duchu kultury śródziemnomorskiej, która uczy, że o zmarłych tylko dobrze. I daltego tyle dobrych słów nagle o Prezydencie Kaczynskim. Ale z tym pomysłem, by Go chować na Wawelu to już prezsada. Ze wzglęu na to, co na wstępie napisałem, nie będę komentował dlaczego.
~rocker 13-04-2010 16:15
ad achorn: ty zapewne jesteś wychowany w kulturze śródziemnomorskiej i wiesz co, wróć na ciepłe morze bo tam pasujesz, nie tu.
*piipi* 13-04-2010 22:22
~Pan/Pani Achorn ma rację ! .. Morze Bałtyckie nam oddano,ale *wiara przypłyneła do nas ..Morzem Śródziemnomorskim !
*piipi* 13-04-2010 22:35
~POPRAWKA: ..myślałam *tutaj o *rybach śródziemnomorskich zyjących w Morzu Śródziemnnym ! ..bo tylko Jezus jest Rybakiem ..naszych serc !
~lenin 14-04-2010 9:06
piipi: ZAMKNIJ SIĘ!!! jest żałoba narodowa......
~zebra 14-04-2010 14:47
Obwiniać Pana Boga?! To jakiś absurd! Bóg kiedy stworzył ziemię oddał ją w panowanie człowiekowi, człowiek mając własną wolę, kuszony przez diabła, zrywając owoc z drzewa poznania dobra i zła, oddał ją w panowanie diabłu - nie Bóg jest winien, jak sami widzicie wszystkim nieszczęściom, które spotykają ziemię i ludzi! Czytajcie Biblie, nie będzie głupich pytań...
~lio 14-04-2010 17:58
Rodzina prezydenta zawsze była związana z Warszawą. Ojciec prezydenta był powstańcem . Nie chce się wierzyć, aby taką decyzję podjął brat prezydenta. Tym bardziej że że jest to fatalna decyzja dla jego rodziny. Chyba że nadal jest w szoku i nie w pełni zmysłów. Kościół zawsze był z PISem ale taką decyzją wyrządza rodzinie Kaczyńskich wielką krzywdę. Oczywiście rodzina wyraziła zgodę, ale czy można od nich wymagać racjonalnego myślenia ?
~lio 14-04-2010 19:24
Kard. Dziwisz zamienił narodową mszę w kabaret a skutki tej decyzji to spory może nawet przez kilkadziesiąt lat.
~USA. 15-04-2010 21:39
Wyglada na to ze Wawel i Krakow to prywatny folwark k. Dziwisza
~Korozja 17-04-2010 2:07
Widać ,ze wielu Polaków wierzy w bajki i dlatego król wydaje im sie kimś specjalnym a prezydent , który żyje w śród współczesnych osobą zwyczajną o ba...lnych cechach i wygladzie . Tymczasem nie dość ,ze królowie byli o wiele gorzej wykształceni niż przecietny Polak kończący studia wyższe to dodatkowo ich nietolerancja , despotyzm była niewyobrazalna dla przecietnego współcześnie zyjącego Polaka.wielu z nich niczym nie zasłużyło sie dla Polski.Jednym z wybitnych był Kazimierz Wielki , który unikał wojen natomiast pozostało po nim przysłowie ujmujące w jednym zdaniu jego zasługi ,ze zastał Polske drewniana a zostawił murowaną. Powstanie uniwersytetu Jagiellońskiego zawdzieczamy własnie jemu i niejakiej mało znanej acz kobiecie królowej Jadwidze szybko przez nadwornych mężczyzn zmuszonej do ożenku z Jagiełła.Trzeba by równiez zaznaczyc ,ze wszelcy władcy polski byli głeboko związani z kosciołem katolickim i wszyscy ci którzy dzisiaj zasłaniaja sie królami w argumentacji przeciwko pochowaniu Prezydennckiej pary na Wawelu nie wytrzymalli by w zgodzie z królem 5 minut dlatego jest to czysta demagogia. Spojrzelismy w przeszłosc i nie ma w niej nic co by mogło zdystansować w godnosciach Prezydenta wzgledem królów . Teraz spójrzmy w przyszłośc. Mina wieki a Na Wawelu w honorach będą spoczywac tylko królowie czy w taki sposób chcemy okazać szacunek dla dorobku naszej cywilizacji ? Czy w taki sposób chcemy pochwalić się dorobkiem demokracji? Kto będzie pamietał o prezydentak Polski skoro spoczna w pobocznym grobie? Czy nasze czasy nie zasługuja na wyróznienienie w taki sposób. Dzień 10 . kwietnia 2010 stanie sie historyczna data a tymczasem co niektórzy pochowali by Prezydenta w nieznanej mogile. Pytam czy wy jesteście Polakami? Czy macie swiadomosc tworzacej się historii ? Swiadomosc i godnośc? Nikt kto jest Polakiem nie chciał by ubliżac swojemu krajowi i ponizać swojej historii a wy przeciwnicy tego pochówku najwyrażniej tego chcecie. Prezydent Lech Kaczyński nie spał w sobotni ranek jak wielu z was nie miał zamiaru iśc na piwo czy herbatke do znajomych czy rodziny mimo iz napewno tensknił za tego typu spotkaniami przy ognisku lub przy herbacie jak kazdy z nas. Pan prezydent leciał by karty historii Polski były wypełnione prawdą o jej meczeńskich chwilach swoja postawą walczył o to całym swoim zyciem ! A jako człowiek był najszlachetniejszym z mężów , męzów stanu i męzów swojej żony.Był to człowiek dla którego wolnośc to nie była szynka i kiełbasa , kolorowy telewizor i samochud jak dla wielu z Was , którzy go opluwali i opluwają nadal gdyż go kompletnie nie rozumieli. Przewyższał Was szlachetnoscią ducha, inteligencją, nie sprzedajna postawą.I na tym należało by skończyc ta dyskusję gdyż każdy prawdziwy Polak to rozumie ,ze nie ma dla niego innego miejsca i Wawel jest tym odpowiednim.
~Korozja 17-04-2010 2:08
Tak i moja mama napisała kiedyś w sms'sie do mnie a było to po tragicznej śmierci jej brata a mojego ukochanego wójka ,ze chciała by napisac sms do niego w zaświaty wszak sms wysyłamy falami radiowymi które to wchodzą w skład promieniowana elektromagnetycznego wiec kto wie gdzie to może dotrzec i dociera? Po śmierci bliskich wszelkie tak zwane duchy i znaki objawiają sie najczęściej po przez urzadzenia elektryczne.
~Douphenschwantz 17-04-2010 8:47
Jaka jest definicja PRAWDZIWEGO POLAKA? Czy ja nie jestem Prawdziwym Polakiem bo nie podzielam opinii niektórych z Internautów? Kim zatem jestem? Szpiegiem, masonem, Żydem, Niemcem, Rosjaninem?
~ 17-04-2010 9:12
te korozja...wszystko u ciebie w porzadku?
~analityk 17-04-2010 11:38
Są 3 ośrodki władzy kościelnej w Polsce: warszawski z prymasem/ bardzo słaby/ i krakowski /czytaj: łagiewnicki// z kard. Dziwiszem/ jak powie, tak musi być/ i toruński ,z ojcem Rydzykiem / co by o nim nie mówić, jest ostatnim bastionem polskości/.
*piipi* 17-04-2010 12:19
..do - [~Autora postu z godz.08:47 ..] .. matka powtarzała swojemu synowi,a on jej słowa wprowadził do swojego życia! Jezeli powtórzę teraz te słowa,słowa mamy Piłsudskiego ..to zrozumiesz ? - " Kiedy okazemy się godni wolnośći przez walkę o nią"
*piipi* 17-04-2010 12:22
..do - [~Korozja ..] ..masz rację ! .. lepiej w oddali od "Smoczej Jamy",bo dojdzie do .. *pogryzienia !
~lenin 17-04-2010 12:25
ad a...lityk: teoretycznie kościół jest JEDEN. widać zaś, że twój ostatni bastion polskości się średnio spisał. Łagiewniki zgodziły się na pochówek dostojnych szczątek pary prezydenckiej na Wawelu. z drugiej strony ojciec dyrektor do 09/04 mówił, że w pierwszej turze nie będzie nikogo popierał... coś nie tak albo na dobre Polska się zmieniła... nniiieeeeee, jak czytam jelonkowiczów (pożal się jelonka za takich jelonkowiczów), który piszą skończmy z tą szopką to widzę, że nic się nie zmieniło.
~lenin 17-04-2010 12:27
ad Douphenschwantz: ty nie jesteś Polakiem, jesteś Douphen!
~do korozji 17-04-2010 23:36
... doczytałem do słowa "samochud" i ... rence opadywują! nie tylko z powodu ortografii !!! Masakra!
*piipi* 18-04-2010 0:44
~KOROZJA ! .. nie martw się ! ~Mamy jeszcze Jarosława,który jest bardzo podobny do swojego tragicznie zmarłego brata ! .. i jest jeszcze *wolny !
*piipi* 18-04-2010 15:59
~C.d .. właśnie przeczytałam: .."jest prawie pewne ! Jarosław Kaczyński będzie Prezydentem ! "

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group