Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 8981
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Punkt krwiodawstwa zostaje do lutego

Wtorek, 9 listopada 2021, 7:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: Punkt krwiodawstwa zostaje do lutego
Fot. WAC
To dobra wiadomość dla osób, które oddają krew w punkcie krwiodawstwa w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej. Placówka, która miała być zamknięta 30 listopada, będzie działać w dotychczasowej lokalizacji do końca stycznia 2022 roku.

Według informacji jakie przekazał senator Krzysztof Mróz - Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu podjęło już starania, aby zapewnić jeleniogórskim dawcom w nieodległej przyszłości możliwość dzielenia się najcenniejszym darem jakim jest krew w nowym punkcie stacjonarnym. Środki na wybudowanie nowej siedziby punktu krwiodawstwa lub też zakup budynku, w którym mogłaby funkcjonować taka placówka RCKiK zamierza pozyskać, składając projekt na konkurs ogłoszony przez Ministerstwo Zdrowia.

O tym, czy zabiegi wałbrzyskiego RCKiK zakończą się powodzeniem będzie wiadomo w pierwszym kwartale 2022 roku. W okresie przejściowym dawcy będą mogli korzystać z kontenerowego punkt pobrań lub też krwiobusa.

Przypomnijmy. Jeleniogórski punkt krwiodawstwa w swojej dotychczasowej lokalizacji w WCSKJ miał funkcjonować jedynie do końca listopada 2021 r. Zmiana przeznaczenia pomieszczeń, w których do tej pory byli obsługiwani dawcy krwi związana jest z rozbudową pracowni leku cytostatycznego wykorzystywanego w leczeniu chorób nowotworowych.

Twoja reakcja na artykuł?

6
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
10%
Złości
3
30%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
416
Tak
11%
Nie
83%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group