Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 5993
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pułapka na ludzkie życie

Wtorek, 1 września 2009, 7:36
Aktualizacja: 8:11
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Pułapka na ludzkie życie
Fot. Angela
Kilkanaście studzienek kanalizacyjnych w mieście zostało odkryte, a wieka ułożono obok. Sprawcami są często młodzi ludzie, którzy wracają z nocnych imprez i odkrywają studzienki ...dla żartu. Pozostałe wieka zdejmują złodzieje, którzy nocą przygotowują sobie łup do sprzedaży. Niewielu z nich zdaje sobie sprawę, że pozostawiając niezabezpieczone miejsca, mogą przyczynić się do tragedii.

Ostatnio zauważono kolejne odkryte studzienki przy ulicach Teatralnej i Piłsudskiego, w minionym tygodniu przy Wincentego Pola, Osiedlu Robotniczym i Wolności. Kilka pokryw zginęło natomiast na ulicach osiedlowych, gdzie złodzieje czują się bezkarnie bo nocą są niezauważani przez mieszkańców czy policję.

Niewielu ze sprawców udaje się złapać na gorącym uczynku. Ich działania odkrywane są przypadkowo, przez kierowców, którzy wpadają w pozostawione kilkunastometrowe dziury lub przez strażników miejskich podczas ich patroli.

– Powraca prawdziwa plaga – mówi Grzegorz Rybarczyk, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. – Nie możemy być wszędzie, dlatego apelujemy do kierowców o ostrożność. Sprawcy powinni natomiast zdać sobie sprawę z konsekwencji swojego działania. Przez ich żarty, ktoś może stracić życie.

Za kradzież pokrywy studzienki grozi też kara grzywny lub pozbawienia wolności. Sprawa trafia również do sądu grodzkiego. Jak mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Góry, koszt położenia nowej pokrywy to często około 2 tysiące złotych.

Obecnie miejsca, w których zostały skradzione wieka studzienek, uzupełniane są pokrywami wylewanymi z betonu, lub też zabezpieczeniami w postaci specjalnych zamków uniemożliwiających ich wyciągnięcie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group