Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 4130
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region/Kraj: Puchar Sudetów otwiera listy startowe

Poniedziałek, 28 marca 2022, 22:47
Aktualizacja: 22:49
Autor: MDvR
Region/Kraj: Puchar Sudetów otwiera listy startowe
Fot. użyczone
Puchar Sudetów Super Bieg już od pewnego czasu czekał w blokach startowych, aby wreszcie ruszyć ku kolejnemu sezonowi biegania w górach. Do pełni szczęścia brakowało jedynie otwarcia zapisów na wszystkie edycje cyklu, ale to już historia – zgłoszenia są już możliwe, a zapisy rozpoczęły się w trakcie minionego weekendu!

Wracamy więc do biegowej rywalizacji w ramach cyklu Puchar Sudetów Super Bieg i do biegania na długim górskim dystansie (oscylującym zawsze wokół półmaratonu) i w biegach anglosaskich (przeważnie 10 – 12 km). Całość przedzielona jest startami w biegach alpejskich, gdzie dystans jest jeden. Tradycyjnie finał cyklu to klasyfikacja generalna – w kategoriach open, kategoriach wiekowych i w „drużynówce” – oczywiście na obu dystansach.

Wszystko rozpocznie się 8 maja w Polanicy-Zdroju, gdzie czeka kolejny górski Półmaraton Polanica-Zdrój oraz Dziesiątka Staropolanki. Potem spotykamy się 17 lipca w Bielawie, gdzie oprócz dwóch planowych dystansów odbywa się również kolejna edycja Ultra Sowy (bieg nie jest wliczany do cyklu), 18 sierpnia pierwszy z biegów alpejskich – Kowary-Okraj, 18 września drugi – Świeradów Run, a finał cyklu odbędzie się 1 października na trasie ze Świeradowa-Zdroju do Szklarskiej Poręby i będzie to kolejna edycja biegu Interferie Run, na której oczywiście nie zabraknie również biegu na dystansie 10 km. Więcej na https://cykl.superbieg.pl

Jeśli ktoś już nie może się doczekać biegania z górskim akcentem w tle, może spróbować swoich sił w X Półmaratonie Jeleniogórskim, który odbędzie się 10 kwietnia – miejsca na listach startowych jeszcze są! Bieg jest co prawda uliczny, ale trasa jest mocna pofalowana, a widoki na Karkonosze jedyne w swoim rodzaju. To może być naprawdę mocny sprawdzian przed tegorocznym Super Biegiem!

Zapisy online działają pod poniższym linkiem:
https://online.datasport.pl/zapisy/sb2022/index.php


Opłaty startowe rozpoczynają się od kwoty 79 PLN i obowiązują zawsze do 14 dni przed każdym startem (bieg krótki). Za start w półmaratonie zapłacimy, analogicznie, 89 PLN. Im bliżej startu, tym drożej. Wracają też promocyjne pakiety – za zestaw trzech dowolnych startów na krótkim dystansie zapłacimy 220 PLN, a na długim 240 PLN. Do wyboru mamy jeszcze pakiet czterech lub pięciu startów, ale żeby z każdej z tych możliwości skorzystać, wybrany pakiet musimy opłacić do 30 kwietnia!

Do końcowego wyniku zawodnika w klasyfikacji generalnej wliczać się będą cztery najlepsze starty w cyklu, a minimum wymagane przy „generalce” to trzy ukończone biegi. Rywalizacja o zwycięstwo w Pucharze Sudetów może być naprawdę zacięta i pasjonująca – na ubiegłorocznym finale w Szklarskiej Porębie Radosław Boniec i Jacek Sobas uzbierali identyczną ilość punktów w sezonie i o ostatecznej kolejności na podium decydował wynik biegu finałowego…

(Organizator)

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
74
Tak
77%
Nie
14%
Było blisko...
9%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Churami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group