Jelenia Góra: Puchar OZPN dla Olimpii

Czwartek, 1 maja 2014, 18:52
Aktualizacja: 21:29
Jelenia  Góra: Puchar OZPN dla Olimpii
W finałowym spotkaniu o Puchar Polski na szczeblu jeleniogórskim Olimpia Kowary pokonała BKS Bolesławiec 2:1.

Faworytem spotkania na neutralnym stadionie była kowarska Olimpia, która w tabeli IV-ligi plasuje się o 7 pozycji wyżej od BKS-u. Początek meczu nie był porywający, ku zaskoczeniu licznej grupy kibiców biało-zielonych, w 25. minucie BKS stanął przed szansą na objęcie prowadzenia. Po faulu Chajewskiego na Ohagwu arbiter wskazał na wapno, ale Dzięgleski strzelił nad poprzeczką. Chwilę później koronkowa akcja kowarzan zakończyła się golem - Milczarek zagrał w piątkę do Szujewskiego, a ten umieścił piłkę w siatce. W 31. minucie mogło być 2:0, Zieliński dośrodkował na wbiegającego Chajewskiego, a ten z pierwszej piłki uderzył nad poprzeczką. W 38. minucie doskonałą sytuację zmarnował Zieliński, który wszedł na boisko za kontuzjowanego Bębenka. Były gracz Górnika Wałbrzych w sytuacji sam na sam celował na długi słupek, ale wyraźnie spudłował.

Po przerwie kowarscy kibice długo nie czekali na gola, w 48. minucie zawodnik BKS-u zagrał piłkę ręką, a "jedenastkę" wykorzystał Kuźniewski. Z każdą minutą biało-zieloni byli coraz bliżej obrony trofeum sprzed roku, w 58. minucie kontra Olimpii powstrzymana została przez golkipera BKS-u, który strzał Chajewskiego z 16 metrów obronił w hokejowym stylu interweniując nogą. Gdy wydawało się, że nic nie zagrozi podopiecznym Krzysztofa Kapelana w 74. minucie gola kontaktowego zdobył Michał Błoński dając nadzieję swojej drużynie. Mimo usilnych starań bolesławianie nie zdołali wyrównać i mecz zakończył się zwycięstwem Olimpii 2:1.

Zwycięzcy oraz przegrani otrzymali pamiątkowe puchary, a także komplet strojów piłkarskich. Olimpia Kowary awansowała do półfinału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Olimpia Kowary - BKS Bolesławiec 2:1 (1:0)