Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 15545
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Puchar makroregionu Oyama

Poniedziałek, 11 listopada 2019, 9:05
Autor: WAC
Jelenia Góra: Puchar makroregionu Oyama
Fot. WAC
W hali Parku Sportowego „Złotnicza” w ostatnią sobotę (9.11) odbył się Puchar Makroregionu Zachodniego OYAMA Polskiej Federacji Karate w konkurencjach Kata i Kumite. Organizatorem był Jeleniogórski Klub OYAMA, którym kieruje Shihan Rafał Majda (5 dan).

W turnieju wystartowało 270 zawodników z 20 klubów OYAMA: Jelenia Góra, Wrocław Dragon, Wrocław DKOK, Poznań, Lubsko, Żagań, Jasień, Nowogród Bobrzański, Radom, Piotrków Trybunalski, Tychy, Katowice, Stargard, Wyszki, Sosnowiec, Iłowa, Łódź, Herby, Oslo (Norwegia) i Shogun Cottbus (Niemcy) oraz 1 klub KYOKUSHIN (Wałbrzych). Sędzią Głównym zawodów był Shihan Rafał Majda 5 dan (Jelenia Góra), prowadzącymi sekretariat Shihan Andrzej Tomiałowicz wraz z sensei Mateuszem Łandą, sędziami maty m.in.: Sensei Danuta Fyda, Tomasz Klimaszewski, Dariusz Szulc, Tomasz Mrowiec. Pojedynki prowadzone były na 3 matach równolegle.

W konkurencji Kata rozegranej w godzinach porannych udział wzięło blisko 100 zawodników. O godzinie 14.00 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie z udziałem 170 zawodników konkurencji Kumite. Otwarcia, tej części zawodów dokonał zastępca prezydenta Jeleniej Góry Konrad Sikora. W części głównej Shihan Andrzej Tmiałowicz oraz Shihan Rafał Majda wręczyli czarne pasy i certyfikaty w imieniu OYAMA IKF m.in. sensei Wojciechowi Furtakowi (Iłowa) na 3 dan oraz Sensei Katarzynie Majda (Jelenia Góra) na 2 dan.

W zawodach wystartowała silna, bo licząca około 30 zawodników reprezentacja gospodarzy z JK Oyama. W rywalizacji w Kata w kategorii wiekowej 8 – 10 lat  Michał Rzeźnikiewicz był drugi, a Dawid Czapliński trzeci. W gronie juniorów młodszych drugie miejsce zajął Adam Lebioda. W rywalizacji juniorów drugie miejsca wywalczyli: Natalia Grześ i Jakub Wiltowski.

W Kumite w rywalizacji dziewczynek 8 – 10 lat (waga do 30 kg) wygrała Hanna Grześ, zaś wśród chłopców trzeci był Jakub Andrzejewski. W tej samej kategorii wiekowej (waga do 35 kg) wygrał Rafał Leonarski. W gronie młodziczek (waga do 45 kg) nie miała sobie równych Agata Leonarska, zaś wśród młodzików (waga do 35 kg) drugi był Antoni Jeremenko. Na najwyższym stopniu podium zmagań młodzików (waga do 45 kg) stanął Olgierd Banasiak. W kategorii junior młodszy (waga do 45 kg) drugi był Dawid Mizera Dawid, zaś trzeci Adam Lebioda.

W zmaganiach KumiteSemi – Knockdown najlepszą juniorką )do 55 kg) była Natalia Grześ. Trzeci w rywalizacji juniorów (do 60 kg) był Adam Grabowiecki, zaś w wyższej kategorii wagowej (do 65 kg) wygrał Mikołaj Chorążyczewski, zaś drugi był Alan Suchecki. W kategorii junior starszy (waga do 70 kg) drugi był Damian Rozkoszny, zaś trzeci (waga do 80 kg) Krystian Wysztaliuk. W rywalizacji seniorów drugi był Damian Galuba, a trzeci Dawid Gościniak.
3

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
377
Jest nowy
8%
1-5 lat
13%
5-10 lat
19%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group