Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 5788
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Puchar Karkonoszy rozegrany

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 7 lipca 2009, 19:31
Aktualizacja: 19:33
Autor: Mar
Fot. Mar
Dziesięć dni, od 25 czerwca do 5 lipca trwał tegoroczny, 5 Szybowcowy Puchar Karkonoszy i Mistrzostwa Dolnego Śląska. Mimo katastrofalnej wręcz pogody udało się przez te dni trafić w dni, kiedy możliwe były starty. Nie udało się dokończyć wyścigu 29 czerwca, gdy żaden z zawodników nie pokonał minimum, jakim jest przelot 100 kilometrów.

- Zawody polegają na tym, że zawodnik musi przelecieć wyznaczoną trasę w jak najkrótszym czasie, wykorzystując warunki termiczne – wyjaśnia sędzia główny zawodów, Dariusz Cisek – gdy zawodnicy mogli już wystartować, mieli do pokonania różne trasy, każda o długości ponad 100 kilometrów. Na szczęście kilka dni kiedy mało padało pozwoliły rozegrać nam wszystkie zaplanowane konkurencje.

- To jest nasza impreza, przez nas wymyślona i u nas rozgrywana – mówi dyrektor Aeroklubu Jeleniogórskiego, Jacek Musiał – Pogoda nas nie rozpieszczała, a najgorsze były ciągle burze. Jednak humory dopisywały a zawodnicy cierpliwie czekali na starty. Stawiło się ponad 20 zawodników, w tym dwie załogi z Czech. Latamy nad górami i często zapuszczamy się na czeską stronę co dla zawodników jest wielką atrakcją. Przyjechali zawodnicy z całej Polski, między innymi ze Szczecina, Warszawy i Wrocławia.

Zawody dofinansował urząd miasta Jelenia Góra oraz partner aeroklubu wrocławski port lotnicy Kopernicus.

Klasyfikacja końcowa. Puchar Karkonoszy wygrał Marek Jóźwiński z Aeroklubu Jeleniogórskiego, drugi był Krzysztof Cisek również z AJ, trzecie miejsce zajął Łukasz Kornacki z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej.

W Mistrzostwach Dolnego Śląska w klasie klubowej A triumfował Marek Jóźwicki, natomiast w klasie klubowej B najlepszy był Krzysztof Cisek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~olo 8-07-2009 10:05
No to już wiem czemu padało
~ 9-07-2009 11:38
padało jak zawsze;/
~Ciekawy 9-07-2009 21:06
Cisek ? czy to nie ten bohater który rok temu rozbił szybowiec? To jemu pozwolono dalej latać ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group