Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7049
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Puchar Karkonoszy rozegrany

Wtorek, 7 lipca 2009, 19:31
Aktualizacja: 19:33
Autor: Mar
Jelenia Góra: Puchar Karkonoszy rozegrany
Fot. Mar
Dziesięć dni, od 25 czerwca do 5 lipca trwał tegoroczny, 5 Szybowcowy Puchar Karkonoszy i Mistrzostwa Dolnego Śląska. Mimo katastrofalnej wręcz pogody udało się przez te dni trafić w dni, kiedy możliwe były starty. Nie udało się dokończyć wyścigu 29 czerwca, gdy żaden z zawodników nie pokonał minimum, jakim jest przelot 100 kilometrów.

- Zawody polegają na tym, że zawodnik musi przelecieć wyznaczoną trasę w jak najkrótszym czasie, wykorzystując warunki termiczne – wyjaśnia sędzia główny zawodów, Dariusz Cisek – gdy zawodnicy mogli już wystartować, mieli do pokonania różne trasy, każda o długości ponad 100 kilometrów. Na szczęście kilka dni kiedy mało padało pozwoliły rozegrać nam wszystkie zaplanowane konkurencje.

- To jest nasza impreza, przez nas wymyślona i u nas rozgrywana – mówi dyrektor Aeroklubu Jeleniogórskiego, Jacek Musiał – Pogoda nas nie rozpieszczała, a najgorsze były ciągle burze. Jednak humory dopisywały a zawodnicy cierpliwie czekali na starty. Stawiło się ponad 20 zawodników, w tym dwie załogi z Czech. Latamy nad górami i często zapuszczamy się na czeską stronę co dla zawodników jest wielką atrakcją. Przyjechali zawodnicy z całej Polski, między innymi ze Szczecina, Warszawy i Wrocławia.

Zawody dofinansował urząd miasta Jelenia Góra oraz partner aeroklubu wrocławski port lotnicy Kopernicus.

Klasyfikacja końcowa. Puchar Karkonoszy wygrał Marek Jóźwiński z Aeroklubu Jeleniogórskiego, drugi był Krzysztof Cisek również z AJ, trzecie miejsce zajął Łukasz Kornacki z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej.

W Mistrzostwach Dolnego Śląska w klasie klubowej A triumfował Marek Jóźwicki, natomiast w klasie klubowej B najlepszy był Krzysztof Cisek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
249
Tak
31%
Nie
63%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group