Wtorek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 2149
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszczelarze świętowali rozpoczęcie kolejnego sezonu

Wiadomości: Piechowice
Poniedziałek, 21 maja 2012, 13:54
Aktualizacja: 13:57
Autor: Agrafka
Fot. Archiwum Organizatora
Zarząd Powiatowego Koła Pszczelarzy w Jeleniej Górze zorganizował uroczystość w Piechowicach. Były odznaczenia, rozstrzygnięto konkurs na wzorową pasiekę powiatu jeleniogórskiego. Nie zabrakło degustacji miodów i występów artystycznych.

Msza w intencji pszczelarzy, w kościele p.w. św. Antoniego, rozpoczęła uroczystości. Po niej, przy dźwiękach Orkiestry Dętej Filharmonii Dolnośląskiej, pszczelarze przeszli ulicami Piechowic do Domu Strażaka, gdzie prezes Powiatowego Koła Pszczelarzy - Zuzanna Turwanicka wraz z Burmistrzem Piechowic Witoldem Rudolfem otworzyła uroczystość. To wiosenne spotkanie było nie tylko okazją do wymiany doświadczeń, ale także do wyróżnienia zasłużonych pszczelarzy. I tak Statuetką ks. Jana Dzierżona uhonorowano Witolda Popławskiego. Ten 90-letni obecnie pszczelarz brał czynny udział w organizowaniu związku w okresie powojennym, cały czas aktywnie w nim działa i nadal prowadzi pasiekę.
Medalami ks. Jana Dzierżona wyróżniono: Andrzeja Krala i Jana Wójcika. Ponadto Złotą Odznakę PZP otrzymał Andrzej Woroniec, Srebrną Odznakę PZP - Stanisława Cieślak i Kazimierz Pietrzak, a Brązową Odznakę PZP - Henryk Kozak i Mirosław Januszkiewicz.
W konkursie na wzorową pasiekę pierwsze miejsce zdobyła pasieka Grzegorza Mendaluka. Drugie miejsce zajęły ex aequo pasieki: Czesława Turwanickiego i Jana Wójcika. Na trzecim miejscu wyróżnione zostały, również ex aequo, pasieki: Jana Kucego, Kazimierza Pietrzaka i Krystyny Lorek.

W części artystycznej wystąpiły piechowickie przedszkolaczki i zespoły ludowe. Podczas imprezy można się było zaopatrzyć w pyszne miody, a także w sprzęt pszczelarski
Warto podkreślić, że święto pszczelarzy z roku na rok jest obchodzone coraz huczniej, a jego organizację wspiera Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze i władze gminne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~poiu 21-05-2012 15:28
Dla mnie szokiem (pozytywnym !) jest ilość pań w tym gronie. Rewelacja!
Piipi Jelonkowa 21-05-2012 16:37
..do - [~Polu ] ~OCH ! .. zapomniałeś ?? ~Królowa jest tylko JEDNA ! /..przyp.r.żenski/ ..*natomiast t r u t n i jest więcej /..r.męski /
~pszczelarz 21-05-2012 20:21
Impreza bardzo udana. Rośnie poważna konkurencja dla Regionalnego Związku Pszczelarzy, który jakoby przysnął
~analizatorka 21-05-2012 20:27
Robi się pomału tak, że RZP będzie agendą Powiatowego Koła Pszczelarzy w Jeleniej Górze. Ha!ha!ha!
~xxxxz 21-05-2012 21:58
Czy ks.Stec podpal w nielaske....ze w Cieplicach nie juz swieta pszczelarzy?
~karolek 21-05-2012 22:19
Na załączonych zdjęciach nie widać, że impreza była huczna, wręcz przeciwnie -zdjęcia tego nie oddają a te obskurne drzwi w tle to dokąd prowadzą? W zeszłym roku u nas było lepiej

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group