Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5075
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pszczelarskie święto tuż

Środa, 1 września 2010, 9:09
Aktualizacja: 9:10
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Pszczelarskie święto tuż
Fot. KC
W nadchodzącą sobotę (4 września) zaczynają się XI Międzynarodowe Warsztaty Pszczelarskie Jelenia Góra ‘2010. Areną dwudniowej imprezy, która już od 11 lat integruje środowisko pszczelarzy, będzie cieplicki plac Piastowski.

Warsztaty, którym patronuje prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski, zaczną się w sobotę o godz. 10. W programie dnia - targi promocyjne produktów pszczelich, pokazy tradycyjnego sprzętu pszczelarskiego, wyrobów oraz uli i budowli pszczelarskich. W godz. 13.30 –16.00 zaplanowano pokaz miodobrania, prezentacja żywej pszczoły, pokaz ula inhalacyjnego, wizyty w pasiekach oraz wykłady. Do godz. 16.00 czas umilać będą zespoły folklorystyczne.

W niedzielę warsztaty rozpocznie msza święta w intencji pszczelarzy odprawiona w kościele św. Jana Chrzciciela w Cieplicach (godz. 9). W godz. 10. 30 – 11 odbędzie się przemarsz pocztów sztandarowych i Orkiestry Dętej przy Filharmonii Dolnośląskiej ulicami uzdrowiskowej części miasta. Przed południem orkiestra wystąpi na placu Piastowskim z okolicznościowym koncertem. Do godzin popołudniowych potrwają targi, na których będzie można nabyć miód ze wzorcowych pasiek. Ochrona naturalnego środowiska przyrodniczego” – to hasło bloku konkursów dla dzieci i młodzieży, które rozpoczną się o godz. 14. Na godz. 17.00 zapowiedziano zakończenie XI Międzynarodowych Warsztatów Pszczelarskich i wystąpienie prezydenta Jeleniej Góry Marka Obrębalskiego.

Imprezę organizuje Regionalny Związek Pszczelarzy w Jeleniej Górze przy pomocy finansowej Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group