Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 5394
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Psy i koty do… wyrzucenia za drzwi

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 22 lipca 2008, 17:01
Aktualizacja: 17:03
Autor: Anegela
Fot. Archiwum
Prawdziwą inwazję wyrzuconych psów przechodzi jeleniogórskie schronisko dla małych zwierząt, a jego pracownicy przyjmują kilkanaście telefonów dziennie z zapytaniem, czy można oddać kolejne zwierzaki. Od początku wakacji do schroniska trafiło o 40 procent psów więcej niż w normalnym okresie.

Pracownicy schroniska są przyzwyczajeni, że latem trafia tu więcej zwierząt, ale w tym roku to prawdziwa inwazja. Do schroniska i straży miejskiej kilkakrotnie w ciągu dnia dzwonią mieszkańcy z informacją, że w okolicy ich domu wałęsają się bezpańskie zwierzęta. Tymczasem schronisko nie jest już w stanie ich pomieścić.

– Mamy już ponad 120 psów, i jest to maksymalna liczba, jaką możemy przyjąć – mówi Eugeniusz Ragiel, kierownik placówki. – Zdarzają się nawet telefony z sąsiednich powiatów. A przecież wyjeżdżając na wakacje można znaleźć lokum, gdzie trzymanie psa nie jest zabronione. Moim zdaniem jest to kwestia wygody ludzi i przede wszystkim, wciąż rosnącej znieczulicy.

Do schroniska w Jeleniej Górze trafiają głównie psy. Nie oznacza to jednak, że w mniejszym stopniu porzucane są koty. Ich właściciele najczęściej pozostawiają zwierzęta komuś pod opiekę lub „podrzucają” je sąsiadom licząc na ich dobrą wolę.
– Pod moje drzwi codziennie przychodzą nawet trzy w ten sposób porzucone zwierzaki. I tak jest co roku. Po wakacjach nagle znikają, aż do następnego lata – mówi Anna Bacera..

Wiele osób zapomina bowiem, że zwierze to nie zabawka, które można odstawić, gdy się znudzi. Eugeniusz Ragiel apeluje więc do jeleniogórzan, aby przed kupieniem sobie jakiegokolwiek zwierzęcia zastanowili się czy mają warunki, by je trzymać.

Przemyślana decyzja kupna psa czy kota, z pewnością wyeliminowałaby sytuację, która jest obecnie, kiedy 120 psów zarówno małych, jak i dużych czeka na właściciela, który tym razem ich nie porzuci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~. 22-07-2008 18:01
Boże, co za znieczulica:/ szlag mnie trafia jak takie rzeczy czytam.
~ritz 22-07-2008 19:23
szkoda psiaków,wiem że z chwilą porzucenia ogarnia je smutek i przygnębienie.
~fan komury z kowar 22-07-2008 19:32
W ukochanej przez polakow ameryce ,takie zwierzeta jesli przez miesiac nie znajda wlasciciela sa usypiane , a na dodatek jest tam animal police .Ten chumanitarny narod amerykanski w wielu przypadkach calymi latami trzyma psy i koty w klatkach . Albo w innych nie ludzkich warunkach,psy sa glodzone , brudne i czest bite.Mozna zobaczyc wlasnie nieraz na animal chanel to zjawisko. ale walesajacych sie psow i kotow nie ma.I dodam ze moda jest sterylizacja i dodatkowo u kiciusiow wyrywanie paznokietkow .Wiadomo jak taki maloletni bachorek zneca sie nad kiciusio-maskotka to poto by ten w/w nie podrapal malomletniego .
~A 22-07-2008 20:08
ludzie to najgorsze "zwierzaki" ... bardzo ciężko mi mając taką świadomość...
~A 22-07-2008 20:08
ludzie to najgorsze "zwierzaki" ... bardzo ciężko mi mając taką świadomość...
~Krynia 22-07-2008 20:09
Brak mi słów na takie postępowanie.Dlatego jestem za tym ,żeby nasze zwierzęta były czipowane.Latwo znaleść potem d...lnego właściciela i odpowiednio go ukarać.Wpełni zgadzam sie ze słowami moich przedmuwców.
~ewa 22-07-2008 20:22
na schroniska powinny byc potracane podatki tak jak na kosciol a klatwa rzucana na kazdego co skazal zwierze na cierpienie
~kęizdzezrpdarnok 22-07-2008 20:27
........piipi, gdzie jestes ???..........
~Pies Klajster 22-07-2008 21:23
gdyby akcja czipowania się powiodła, do lasu wyrzucaliby pieski z obciętymi uszami
~n 22-07-2008 21:26
co za ludzie bez serca!!!!!!!!!!
~Bo ... 22-07-2008 23:16
... tylko normalni ludzie powinni mieć przywilej posiadania psa, kota czy innego zwierzaka. Tak jak w przypadku pozwolenia na broń, powinny być badania, egzaminy, opłaty (wysokie)!!!! Wtedy byle szmaciarz nie miałby szansy .... ech ... nie mam słów.
~ktoś 23-07-2008 8:17
Kurde jak mozna pozbyc sie psa to ja posiadam dwa!! i potrafilam zabrac je ze sobą na wakacje ludzie litosciii one tez mają uczucia to nie tylko zwierze to rowniez istota która..tez zyje i ma serduszko i uczucia.
~ewa 23-07-2008 8:57
ludzie to Bestie!!! dlaczego ten naród jest taki wredny. Prawdziwa znieczulica. Biorą pieska do zabawy a potem wyrzucają jak niepotrzebny przedmiot. Chamstwo!!!!
~tommy 23-07-2008 10:07
Może należałoby się zastanowić czymś takim: - jeśli bierzesz psa czy kota, to zwierzak jest rejestrowany w jakimś centralnym systemie, - raz na rok (pół roku) musisz iść z nim do weterynarza, który bada zwierzaka i wpisuje w systemie jego stan, - jeśli nie pojawiasz się na kontrolach, to kontrola pojawia się u ciebie i jeśli zwierzaka nie ma, to musisz się gęsto wytłumaczyć z jego nieobecności i ewentualnie zapłacić zaj....ą karę. Minusy takiego rozwiązania, to: potrzeba stworzenie centralnego systemu informatycznego, dodatkowa biurokracja, kontrole. Ale może wtedy na zwierzaka decydowaliby się ludzie, którzy naprawdę wiedzą, co robią.
~gość 23-07-2008 10:22
"chumanitarny"???
piipi 23-07-2008 10:28
..do - [~Keizdzezrpdarnok..]...o zwierzetach ZAWSZE mysle przyjaciele !!. ~Mysle o ludziach rowniez podobnie !!.~Co mama robic,gdy czlowiek mi grozi.~Dnia 21.07.08 dostalam drugi post o tej tresci: .."nie mieszaj w to konrada bo mocno tego POZALUJESZ !!.TO JEST OSTATNIE OSTRZEZENIE jeszcze jeden taki numer,a spotka cie jeszcze gorsza rzecz niz ta,o ktorej poprzednio pisalem !!"....Wiadomosc wyslana od:Servis Racjonalista.pl.> mailing@racjonalista.pl. ~Jelonka juz nie ma WOLNOSCI slowa,a to jest smutne.... <br><br> <i> To są groźby karalne - można wystąpić z powództwem cywilnym przeciwko tej osobie - tylko taka jest legalna droga zwalczenia tego beznadziejnego zjawiska - pozdrawiam TEJO </i>
~rata 23-07-2008 10:31
~Maruda 23-07-2008 11:14
Do Bo. Przyjacielu! Wysokie opłaty za trzymanie zwierzęcia sa nie tylko niehumanitarne, ale i dla mnie osobiście niezrozumniałe. Mam na myśłi głównie emerytów, jak i osoby samotne dla których jest tonajczęściej jedyny pzyjaciel - przyjazne serce z którym może podzielic sie swoimi kłopotami.Nałożenie wysokich opłat pogorszy i tak juz szalenie trudne warunki ezgystencji tych osób.... Zdawanie egzaminu, przedkładanie świadectwa mo...lnośc(chyba wyda ksiądz wyznania do którego należy potencjalny własciciel) itp pomysły budza zrozumniałe wątpliwości.Czipowanie - to nie byłaby sprawa obcięcia ucha .boprawdoposdobnie wszywa się w skóre karku.. nie znam technologi.. Wystrarcz zrobic - jak to jest w zwyczaju- intratny interes - a bizmesmeni szybko sie właczą wietrząc niezły zarobiek za produkcji czipów... Czytnik czipów wystarczy jeden dla całego miast - a Straż Miejska może kontrolować ... No właśnie - tu moim zdaniem jest słaby punkt =- bo np istnieje prawny obowiązek posiadania smietników i zwarcie umów na wywóż śmieci - organ kontrolny S.M. i co? Bez komentarza!!!
~. 23-07-2008 11:35
przecież zwierząta to nie zabawki.
~Iza 23-07-2008 15:10
Ludzie to najokrutniejsze stworzenia...Popieram Cie Tommy!!!!
~Maruda 23-07-2008 15:19
Piipi. Ma częściową rację Trjoo pisząc o odpowiedzialnośi z tym że mam wątpliwosci, czy tu w grę wchodzic będzie odpowiedzialnośc cywilna - raczej nie - bo przypuszczam, że w pierwszej części groźby zawierały poważniejszy charakter okreśłajacy środki jakie w stosunku do Ciebie ten " ktoś " zastosuje... Uważam, ze wyczerpane zostały przesłanki groźby karalnej ściganej z oskarzenia publicznego ( prokuratorskiego) jednakże bez poznania tych szczegółów ( subtelności w interpretacji prawa) tych gróźb -( rola Prokuratora) nie można nic przesądzać z góry... Przy okazji prowadzenia sprawy karnej przez Prokuratora w tym samym propcesie !!możesz dochodzić odszkodowania cywilnego za cierpienia mo...lne itp. skutki gróźb co pozwoli Ci na unikniecie dodatkowych kosztów procesu i wielu innych spraw o których tu nie miejsce pisać. Pozdrowienia
~kęizdzezrpdarnok 23-07-2008 15:50
~Walery 23-07-2008 17:21
nie wiem Piipi co cie spotkało dokładnie, domyślam się, że cos przykrego. Ale mówiąc prawdę sama w pewnym stopniu jestś sobie winna. Z tego co zauważyłem wielu osobom zalazłaś za skórę swoimi komentarzami ,nie dziw się więc, że ktoś postanowił się za cos odgryżć. A teraz żalisz się publicznie przed wszystkimi i robisz z siebie skrzywdzoną sierotkę. Moze ktoś żarty sobie z ciebie stroi ,a ty podnosisz wielkie larum jakby straszna krzywda ci sie działa. Na twoim miejscu dałbym sobie spokój i porządnie przemyślał całą sprawę ,bo ty lubisz robić zamieszanie i w ten sposob czesto tylko pogarszasz sprawę.
~aa 18-10-2011 19:11
ludzie zgłaszajcie do gazety, do towarzystwa opieki nad zwierzętami...wszędzie gdzie tylko możecie osoby, które pozbywają się psów w czasie wakacji! Na takich ludzi trzeba nasłać media, żeby im się wstyd zrobiło, żeby ich ludzie palcami wytykali...to podli egoiści, którzy zasługują na takie poniżenie!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group