Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 7002
Zalogowanych: 24
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KARPACZ: Psie zaprzęgi w Karpaczu

Czwartek, 8 stycznia 2009, 9:25
Aktualizacja: 9:26
Autor: Ania
KARPACZ: Psie zaprzęgi w Karpaczu
Fot. Organizator
Prawie 300 kilometrów pokonają zawodnicy, którzy biorą udział w wyścigu psich zaprzęgów w Czechach i Polsce. Zmagania uczestników będzie można obserwować po naszej stronie Karkonoszy od 8 do 11 stycznia w Karpaczu. Jest to nie lada gratka dla miłośników tego sportu, ponieważ w zawodach zmierzą się bardzo doświadczeni zawodnicy tzw. maszerowie z wielu krajów Europy.

Uczestnicy wystartują z parkingu przy Ośrodku Wczasowym Stokrotka przy ulicy Karkonoskiej 55 w Karpaczu. W czwartek wyścig będzie się odbywał od 12.00 do 15.00, w piątek od 17.00 do 20.00, w sobotę od 10.00 do 13.00, natomiast w niedzielę od 10.00 do 13.00, a o 15.00 zawody zostaną uroczyście zamknięte.
Organizatorami imprezy są Polski Związek Sportu Psich Zaprzęgów, a sponsorem generalnym HUSQVARNA.

W wyścigu bierze udział około pięćdziesięciu zawodników z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec, Szwajcarii oraz Holandii. Są podzieleni na dwie klasy, pierwsza obejmuje zaprzęgi do sześciu psów, druga do dwunastu. W Karpaczu odbędzie się drugi etap zawodów, pierwszy, jak już wspomnieliśmy, jest w Czechach i zakończy się jutro.

- Zmagania bardzo doświadczonych zawodników, którzy pokonują kilkadziesiąt kilometrów dziennie na pewno warto zobaczyć – mówi Anna Wodzińska, prezes Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów.

Warto obserwować zmagania maszerów, chociażby po to, żeby zobaczyć, w jaki sposób człowiek współpracuje z psem, który jest mu oddany. W psich zaprzęgach startują najczęściej czworonogi taki ras jak: alaskan malamute, pies grenlandzki, samojed i husky syberyjski. Są one przystosowane do trudnych warunków i świetnie sobie radzą w zmaganiach sportowych, wykazując się niezwykłym sprytem, siłą i szybkością.
W Polsce wyścigi psich zaprzęgów są organizowane od 1991 roku, a w 2005 roku powołano do życia Polski Związek Sportu Psich Zaprzęgów, który zrzesza obecnie 35 organizacji działających w jedenastu województwach.

Ogłoszenia

Czytaj również

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
319
Tak, często
12%
Czasami
46%
Nigdy
8%
Nie, wolę autobus
4%
Nie, bo mam samochód
30%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
 
Aktualności
Pograli, pośmiecili i pojechali
 
Aktualności
Śmierć w Staniszowie!
 
Aktualności
W Staniszowie zabawa trwa
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group