Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 5668
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przyznano Złote i Młode Pióro 2019

Piątek, 22 marca 2019, 9:05
Aktualizacja: Sobota, 23 marca 2019, 9:45
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Przyznano Złote i Młode Pióro 2019
Fot. Przemek Kaczałko
W pierwszy dzień wiosny Jeleniogórski Klub Literacki od kilku lat organizuje Wielkie Wierszowanie. Wczoraj (21.03) w Książnicy Karkonoskiej odbyła się VIII edycja konkursu na Złote Pióro i Młode Pióro 2019. Uczestnicy mieli też okazję spotkać się z zaproszonymi poetami i brać udział w warsztatach.

Po oficjalnym otwarciu Wielkiego Wierszowania, zgromadzona w sali konferencyjnej młodzież prezentowała swoje dzieła, które nadsyłano w konkursie internetowym o Młode Pióro 2019. Ponadto odbyły się warsztaty literackie, spotkanie z wiceprezesem zarządu głównego Związku Literatów Polskich - Zbigniewem Milewskim, a także z poetą - Gabrielem Leonardem Kamińskim. W programie znalazł się również otwarty konkurs jednego wiersza o Złote Pióro 2019.

Laureatem konkursu o Złote Pióro 2019 został Miłosz Kamiński - w nagrodę otrzymał pióro oraz kartę prezentową do Empiku o wartości 125 zł. Poza tym przyznano nagrodę Alicji Sibik (karta prezentowa 100 zł). Z kolei w konkursie o Młode Pióro 2019 zwyciężyła uczennica licznie reprezentowanego w Wielkim Wierszowaniu Zespołu Szkół Elektronicznych - Daryna Bulavka (w nagrodę pióro oraz karta prezentowa o wartości 150 zł). Przyznano również dwa pierwsze miejsca - Małgorzata Wolf i Maja Sikora, drugie miejsce - Julia Górecka, trzecie - Wiktoria Sztur, a wyróżnienie dla Martyny Pelc.

Jest to warte uwagi, ponieważ można spotkać się z ludźmi, którzy interesują się poezją, wymienić się wrażeniami i spędzić dzień w refleksyjnej atmosferze - powiedziała Monika Mielniczuk, która po raz trzeci uczestniczy w Wielkim Wierszowaniu. - Napisałam wiersz, który na pierwszy rzut oka jest o ciastkach - o osobie, która decyduje się na ich odstawienie. Mówi o tym, że to nie zawsze jest dobry wybór i czasami warto pozostać przy jakichś przyjemnościach, a nie odmawiać sobie jak to w dzisiejszym świecie wiecznych diet - wyznała uczennica ZSO Nr 1.

Twoja reakcja na artykuł?

5
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group