Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 4069
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przystań Twórcza promuje nową siedzibę festynem

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 31 sierpnia 2013, 8:09
Aktualizacja: 8:13
Autor: Mea
Fot. Organizator
Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury przenosi się z Długiego Domu, gdzie ma powstać hotel dla kuracjuszy Uzdrowiska Cieplice, do Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Cieplickiej. Promocją nowej siedziby będzie Mini Festyn Rodzinny na Placu Piastowskim, który rozpocznie się w niedzielę, 1 września o godz. 12.00 i potrwa do 15.00.

Podczas imprezy Teatr Mała Bajeczka z Jeleniej Góry będzie prowadził animacje z dziećmi. Nie zabraknie występów artystycznych, konkursów, wesołej muzyki, malowania twarzy i masek gipsowych, skręcania baloników, czy malowania masek gipsowych.

- Zapraszamy dzieci z rodzicami lub opiekunami do wspólnej zabawy – zachęcał Rafał Tomasik z Przystani Twórczej.

Przeprowadzka Przystani trwa od ubiegłego tygodnia, ale centrum kultury cały czas działa. – Remontujemy obecnie dwie duże sale oraz pracownię multimedialną. Działalność w nowym miejscu rozpoczniemy 1. września – powiedziała Ewelina Marciniak, dyrektor Przystani Twórczej.

– Będziemy kontynuować warsztaty plastyczne oraz kursy językowe. Chcemy poszerzyć naszą ofertę. Liczymy też na większą współpracę z uczniami SP nr 6 – mówiła Beata Rajnisz z Przystani Twórczej.

Warto zaznaczyć, że plany na nową siedzibę wyglądały nieco inaczej. – Pytaliśmy o Pawilon Norweski, ale przedstawiciele Urzędu Miasta uznali, że nie będzie to dobre miejsce. W początkowym projekcie remontu zespołu pocysterskiego było zapisane, że nasza Przystań ma mieć siedzibę w części klasztoru. Jednak wycofano się z tego pomysłu – wyjaśniła Ewelina Marciniak.

- Na razie będziemy działali w SP nr 6, gdzie ochotnicy zaprzyjaźnieni z Przystanią malują ściany w dwóch dużych salach. Planujemy organizować tu wystawy oraz koncerty. Wkrótce ogłosimy przetarg na zakup komputerów do pracowni, gdzie mają odbywać się warsztaty językowe – dodała.

Komisja Kultury Rady Miejskiej w Jeleniej Górze zapowiedziała złożenie w tym roku wniosku do budżetu na rok 2014 o znalezienie nowej siedziby dla Przystani Twórczej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~tomek t 31-08-2013 12:26
Trzymamy kciuki :)
~MIX 31-08-2013 15:48
Takie przenosiny nie świadczą o rozwoju lecz są symptomem rychłego końca istnienia tej placówki. Niebawem wspomnicie moje słowa.
~heh 31-08-2013 16:24
Bańki mydlane, malowanie twarzy i skręcanie baloników. Brawo! Takich atrakcji to nawet we Wrocławiu nie mają!
~ 31-08-2013 19:48
banki mydlane,baloniki zapowiada sie cudowna zabawa alez atrakcyjna oferta juz widze te kawalkady samochodow nieprzebrane tlumy pedzace na festyn to jest odpowiednia oferta kulturalna godna dziury o nazwie Jelenia Dziura.
~cdr 31-08-2013 19:54
MDK juz Zawilec chciał zamykać, pora na Przystań Twórczą. Wstyd!
~arcik 31-08-2013 20:12
cyt. "31-08-2013 19:48 | ~ | [usuńcie ten wpis] *.adsl.tpnet.pl (83.8.*.*) banki mydlane,baloniki zapowiada sie cudowna zabawa alez atrakcyjna oferta juz widze te kawalkady samochodow nieprzebrane tlumy pedzace na festyn to jest odpowiednia oferta kulturalna godna dziury o nazwie Jelenia Dziura." nie dawno coś takiego było jakoś wszyscy byli przebrani i nie było aż tak dużo samochodów więc skąd możesz wiedzieć że tym razem będzie inaczej?.
~może i cham 31-08-2013 22:56
Już się tak nie czepiajcie tych baniek i baloników. Znalazła sobie kobieta sposób na dojenie miasta z pieniędzy i to robi. Bo to kultura i misja. A może miś - ja? "Kultura" w tym mieście to dopust boży, za który my mamy wdzięczni być. Nieważne, że większości to nie interesuje, a frekwencja na niektórych "wydarzeniach" kulturalnych jest mniejsza niż liczba kulturalnych osób przygotowujących te wydarzenia. Kultura chamie!!!! Płać!!!! Oglądać i uczestniczyć nie musisz. Chwała urzędasom, że wybili z głowy twórcom baniek mydlanych, Pawilon Norweski. Fullner przewróci się w grobie o jeden raz mniej.
~Konrad 1-09-2013 12:08
Hmm - tak jakby - wszystkie: hejterskie wpisy - z jednego IP ;) Ale ktoś się postarał :) Czyżby heh, cdr i może cham - nie miał co robić w sobotnią noc ;) Nikt mnie nie kocha, nikt mnie nie lubi - to się powyżywam anonimowo ;) Ja tam lubię - nawet małe rzeczy, na które mogę zabrać moje dzieciaki. I tak - siedzą przed komputerem -0 więc jak się na chwilę od niego oderwą - to jestem szczęślkiwy :) idziemy na Plac Piastowski :)
~konrad bis 1-09-2013 12:11
aa - a propos dojenia - takie festyny - to są żadne koszty... więc nie ma żadnego dojenia :)
~... 2-09-2013 0:07
połączenie instytucji kulturalnych ze szkołą to bardzo dobry pomysł.... taka integracja powinna być głębsza /nie tylko lokal/.... szkoła przestałaby być miejscem tresury......zajęcia w których uczestniczą starsi poprawiłyby kulturę bycia uczniów.......
~K.Boznański 27-01-2014 17:35
Do "może i cham" A ja mówię wstyd twoim "urzędasom" za wszystkie ich niekompetencje którymi nas raczą, za termy cieplickie za park którym codziennie idąc zastanawiam się ,Czy wykonanie czegoś w terminie jak się obiecało jest dla nich awykonalne. I właśnie kultura chamie !!! może wtedy podpiszesz się imieniem i nazwiskiem pod tymi oszczerstwami

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group