Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 8193
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przystań Twórcza promuje nową siedzibę festynem

Sobota, 31 sierpnia 2013, 8:09
Aktualizacja: 8:13
Autor: Mea
Jelenia Góra: Przystań Twórcza promuje nową siedzibę festynem
Fot. Organizator
Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury przenosi się z Długiego Domu, gdzie ma powstać hotel dla kuracjuszy Uzdrowiska Cieplice, do Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Cieplickiej. Promocją nowej siedziby będzie Mini Festyn Rodzinny na Placu Piastowskim, który rozpocznie się w niedzielę, 1 września o godz. 12.00 i potrwa do 15.00.

Podczas imprezy Teatr Mała Bajeczka z Jeleniej Góry będzie prowadził animacje z dziećmi. Nie zabraknie występów artystycznych, konkursów, wesołej muzyki, malowania twarzy i masek gipsowych, skręcania baloników, czy malowania masek gipsowych.

- Zapraszamy dzieci z rodzicami lub opiekunami do wspólnej zabawy – zachęcał Rafał Tomasik z Przystani Twórczej.

Przeprowadzka Przystani trwa od ubiegłego tygodnia, ale centrum kultury cały czas działa. – Remontujemy obecnie dwie duże sale oraz pracownię multimedialną. Działalność w nowym miejscu rozpoczniemy 1. września – powiedziała Ewelina Marciniak, dyrektor Przystani Twórczej.

– Będziemy kontynuować warsztaty plastyczne oraz kursy językowe. Chcemy poszerzyć naszą ofertę. Liczymy też na większą współpracę z uczniami SP nr 6 – mówiła Beata Rajnisz z Przystani Twórczej.

Warto zaznaczyć, że plany na nową siedzibę wyglądały nieco inaczej. – Pytaliśmy o Pawilon Norweski, ale przedstawiciele Urzędu Miasta uznali, że nie będzie to dobre miejsce. W początkowym projekcie remontu zespołu pocysterskiego było zapisane, że nasza Przystań ma mieć siedzibę w części klasztoru. Jednak wycofano się z tego pomysłu – wyjaśniła Ewelina Marciniak.

- Na razie będziemy działali w SP nr 6, gdzie ochotnicy zaprzyjaźnieni z Przystanią malują ściany w dwóch dużych salach. Planujemy organizować tu wystawy oraz koncerty. Wkrótce ogłosimy przetarg na zakup komputerów do pracowni, gdzie mają odbywać się warsztaty językowe – dodała.

Komisja Kultury Rady Miejskiej w Jeleniej Górze zapowiedziała złożenie w tym roku wniosku do budżetu na rok 2014 o znalezienie nowej siedziby dla Przystani Twórczej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group