• Niedziela, 20 października 2019
  • Godz. 21:31
  • Imieniny: Ireny, Kleopatry
  • Czytających: 6904
  • Zalogowanych: 12
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Przystań Twórcza ma pracownię multimedialną

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 2 grudnia 2013, 8:15
Aktualizacja: Wtorek, 3 grudnia 2013, 7:16
Autor: AP/Angela
Fot. TED
Dziewięć stanowisk z najnowszymi komputerami i oprogramowaniem do obróbki m.in. grafiki, dźwięku i wideo, a także laptop, kamerę reporterską, system prezentacji wielkoekranowej oraz zestaw sprzętu fotograficznego – o to wszystko wzbogaciła się „Przystań Twórcza” w Cieplicach. Pracownie multimedialna otwarto w piątek (29.11).

W nowej pracowni będą realizowane warsztaty grafiki komputerowej i fotograficznej oraz zajęcia reportersko-filmowe i dziennikarskie.

Stworzenie takiej pracowni i wyposażenie jej w bogaty zestaw sprzętu multimedialnego było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na ten cel ministerstwo przeznaczyło 90 tys. zł, a Miasto Jelenia Góra dołożyło 50 tys. zł.

Przed oficjalnym otwarciem sali multimedialnej z krótkim programem artystycznym wystąpiły młode artystki z „Przystani Twórczej”: Eliza Niebieszczańska, Oliwia i Martyna Gasiulewicz oraz Natalia Lis.

Dyrektor placówki Ewelina Marciniak, przywitała przybyłych gości, podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej pracowni. Następnie poprosiła o oficjalne otwarcie, którego na prośbę wicemarszałka Jerzego Łużniaka i prezydenta Marcina Zawiły, dokonały młode artystki.

Na tej uroczystości obecni byli m.in.: Jerzy Łużniak - wicemarszałek województwa dolnośląskiego, Marcin Zawiła - prezydent Miasta, Irena Kempisty - naczelnik Wydziału Kultury, Janusz Wojtas – radny oraz Aleksandra Jarocińska - dyrektor MDK Muflon w Sobieszowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~jg 2-12-2013 8:46
to fantastyczne, że Przystań działa przy szkole, dzieci mają możliwość korzystania po lekcjach z nowowczesnego sprzętu, rozwijać się kulturalnie, wyrównywać szanse. Warto przemyśleć i MDK również przenieść do jednej ze szkół.
rymcycymcy 2-12-2013 15:54
grubo ukręcili ! :) ...dobra robota ;)
~A:) 2-12-2013 19:21
Bardzo się cieszę, że wreszcie dzieciaki będą miały porządny cywilizowany sprzęt, a nie wstydziły się później swojej niewiedzy technologicznej na studiach, wynikającej z braku środków : ) Super!
~pic 2-12-2013 20:09
A Łużniak to w czyim imieniu pajacował, Miasta czy ministerstwa?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group